První záznamy o hokeji v jihočeské metropoli se objevily v kronice klubu SK České Budějovice z roku 1911 (zdroj: hokejcb.cz).

V průběhu sta let budějovický klub několikrát měnil jméno. Aktuálně je pojmenován po svém největším sponzorovi, chlebodárci, kterým je Mountfield. Z ochozů ani po létech neutichá skandovaný pokřik fanoušků – Motor, Motor, který dává vzpomenout na roky 1965 – 1992. Deník se aktuálně a nezávazně pokusí formou hry, vašich emailů, najít nový název klubu, který by se třeba hokejovým fanouškům zamlouval.

Legendární Jaroslav Pouzar se nad otázkou jména, které by slušelo budějovickému klubu, vůbec nepozastavil. „Já už mám připraveny Lvy. Brzy, až přijde čas, se dozvíte víc,“ odpověděl bez sebemenšího zaváhání. Dokonce měl po ruce nádherný dres s emblémem a také puky se znakem lva. „V Edmontonu byli Olejáři, tam našli ropu, kterou sice nečerpají, schovávají ji na později. Hartford je u moře, tam jsou zase třeba Velrybáři. Podle mne by hlavně mládežnické kluby měly mít ve znaku nějaké zvíře. Takové, které má vztah k tomu městu, kraji,“uvažuje majitel tří vítězství ve Stanleyově poháru.

A co vy?

Připojíte se k legendárnímu Jaroslavu Pouzarovi?

Napadá vás, jak by se mohl jmenovat budějovický hokejový klub? Zahrajte si s Deníkem nezávaznou tipovačku. V průběhu měsíce května můžete posílat své návrhy na adresu cbsport@denik.cz. Vaše návrhy zveřejníme.