Po těsné pondělní prohře doma s Třebíčí Českobudějovičtí ve středu zavítali na led Rebelů, kteří si v dosavadním průběhu ročníku připsali pouze dvě výhry.
Lépe do utkání vstoupili domácí. Střelecký účet totiž otevřel už ve 2. min. Endál, který trefil odkrytou klec.
Ostrý start. Žádná gólová přestřelka se ale pak dlouho nekonala. Další branka na sebe nechala čekat až do poloviny utkání.
Ke smůle hostů se však síť vlnila opět za zády jejich gólmana Bláhy. Střelu Tomka totiž úspěšně dorazil Babka.
Zakrátko pak domácí Maliník neproměnil velkou příležitost, čímž dal Motoru naději do poslední třetiny.
Dvougólové manko se Jihočeši snažili okamžitě umazat. Konkrétně pak především Nouza ostrou střelou a Straka, který se ji snažil nadvakrát dorazit. Brankáře Dlouhého však nepřekonali.
Prolomit kouzlo domácího fantóma se však Jihočechům konečně povedlo v 53. min., kdy kanonýr Nouza našel skulinku mezi betony.
Minuty a vteřiny pak pro hokejisty Motoru utíkaly proklatě rychle. Všechny své síly hosté upnuli k vyrovnání skóre.
V jejich snaze jim výrazně pomohl Endál, který se nechal vyloučit za podražení brankáře Bláhy.
Početní výhodu pak v 58. min. využil Nouza, který Dlouhého oklamal zakončením do bekhendu.
V mocném finiši Jihočeši dokonce mohli dokonat obrat ve skóre, ale Kuchejdu vychytal Dlouhý.
Po prodloužení pak partie dospěla až k nájezdům, v nichž se prosadil jen Rousek a rozhodl tak o vítězství Rebelů.

HC Rebel Havlíčkův Brod – ČEZ Motor České Budějovice 3:2sn (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Endál (Přikryl, Sedláček), 31. Babka (Tomek), rozh. náj. Rousek – 53. Nouza (Heřman, Rob), 58. Nouza (Vráblík, Růžička)Vyloučení 6:3, navíc Straka (CEB) 10 min., využití 1:1. Rozhodčí: Úlehla – Lukš, Novák. Diváci: 521.
ČEZ Motor: Bláha – Punčochář, Kříž, Semrád, Suchánek, Vráblík, D. Růžička, Chmelíř – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Jos. Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Vaniš – Trummer, Bárta. Trenéři Rosol a Bělohlav.