V pátek David servis podruhé zdolal Strakonice a Lukáš Vomela se mohl radovat s pohárem, o který David servis hlavně v posledních dvou letech tolik stál. „Pokud jde o oslavy, chodím domů mezi posledními, takže jsem si to vážně dost užil! Domů jsem se vrátil až v neděli ráno. Oslavy byly opravdu slušné," usmívá se od ucha k uchu 28letý bek draftovaný Dallasem.

Směle může porovnávat. Vždyť postup, ale zrovna tak i pád do nižší soutěže, prožil i v Písku či Jindřichově Hradci…

I když má za sebou ligové štace, úspěch v krajské lize  nepodceňuje. „Týmy v soutěži mají slušné hráče, a tak se krajská liga –  alespoň tady v jižních Čechách – druhé lize vyrovnává. Dnes tu hrají kluci, kteří nastupovali ve druhé lize, znám  hodně takových, kteří se kvůli náročnému cestování a financím stáhli do kraje. Když se podívám tři roky dozadu, kdy jsem začal hrát za David servis, je dnes úroveň někde jinde," vysvětluje, proč si trofeje tak cení.

A nejen to. „Těší mě, že se náš tým před play off tak semkl. Nevím, jestli to bylo vidět a kde se to v nás vzalo, ale na konci sezony se udělala bezvadná parta. V sezoně to někdy nebylo ono, ale na play off jsme se dali parádně dohromady," pochvaluje si Lukáš Vomela sehraný hokejový soubor.

O soupeřích v kvalifikaci mají českobudějovičtí hokejisté jen kusé informace. „Nikdo moc neví, co může čekat. Jsou to zprávy typu jedna paní povídala… Někdo říká, že soupeř by neměl mít takovou sílu, ale musíme počítat s tím, že nějakou kvalitu mít bude, když soutěž vyhrál. Čekáme solidní zápas. Uvidíme," krčí Lukáš Vomela rameny před pátečním vstupem David servisu do kvalifikace. Od 20 hodin přivítá Rakovník.