Jenomže si při tom rýpne do vedení města a reakce na sebe nenechá dlouho čekat. Je z toho přestřelka mezi radnicí a zimním stadionem.

Začala celkem nevinnou tiskovou zprávou, kde si manažer HC ČB mimo jiné posteskl: „Museli jsme přehodnotit výši členských příspěvků, požádat stávající sponzory o hledání dalších možností rozšíření podpory klubu, oslovit další možné sponzory v rámci regionu,“ uvedl Aleš Krátoška, bývalý extraligový útočník, jenž se po ukončení hráčské kariéry věnoval trenéřině a v této sezoně dělá manažera HC Č. Budějovice.

Krátoška cítí, že podpora mládežnického hokeje ze strany města klesá. Přitom klub má ambice držet při výchově hokejistů krok s moderními trendy a také má plán, jak založit Jihočeské hokejové centrum.

Jak to dokázat? „Potřebujeme k tomu podporu ze strany města, sponzorů, rodičů a hokejových nadšenců, bez toho se prostě neobejdeme,“ konstatuje manažer a otře se o vedení radnice: „Je velmi smutné, že zástupci města s takovou hokejovou tradicí, jakou město České Budějovice bezesporu má, namísto skutečné podpory klubu zvyšují nájmy za ledovou plochu a nezbytné zázemí.“ Jen díky silnému sponzorovi si podle něj mládežnický hokej může udržet současnou úroveň.

Primátor města Juraj Thoma se proti kritize rázně ohradil. „Hodinová sazba za pronájem ledové plochy mládežnickým celkům se letos měnila – inflace neinflace – poprvé od roku 2004!“ reagoval Thoma a připomněl, že město pomáhá HC ČB jak slevou na pronájem ledové plochy, tak dotacemi na mládež.

„Pokud jde o dotace, mladí hokejisté dostávají ze všech uchazečů vždy jednoznačně nejvyšší částku,“ tvrdí Thoma v prohlášení a přidává konkrétní čísla: „V roce 2009 získal HC České Budějovice na podporu své činnosti z celkových 10 209 000 Kč částku 2 118 480, v roce 2010 z celkových 6 600 000 částku 1 633 885 Kč a v roce letošním z celkových 6 900 000 Kč, o které se utkalo sedmapadesát uchazečů, částku 966 504 Kč.“

Primátor tudíž nepopírá fakt, že se dotace na mládežnický hokej tenčí, ani zdražení pronájmu ledu, který hokejisté HC ČB přesto mají nadále levnější než ostatní. „Každý zájemce o sportování na zimním stadionu by měl za hodinu ledu zaplatit částku kolem 3 800 korun, která odpovídá výši provozních nákladů stadionu. Na základě rozhodnutí vedení města však mládežnické celky platí pouze pět set korun, tedy zhruba třináct procent této částky,“ podotýká primátor Českých Budějovic.

Prý ho mrzí,že zástupci HC ČB považují takovou podporu za hodnou kritiky. „Nemluvě o postupu pana manažera Krátošky, který místo snahy o jednání s představiteli města podrobí svého nejdůležitějšího partnera kritice v médiích. Jeho vyjádření je na panenku,“ neodpustil si Juraj Thoma poznámku v hokejové terminologii.

Střetnout se mezi mantinely, jakým rozhodcovským signálem by asi poslal na trestnou lavici hokejista Krátoška primátora Thomu?