Zrovna strhující podívaná to tentokrát rozhodně nebyla. Napomohl tomu bezpochyby i netradiční odpolední začátek v šestnáct hodin, který se ve všední den nutně musel podepsat na atmosféře zápasu. Ale vítězství, které je pro sebevědomí týmu na startu sezony, si Jihočeši vzít nenechali.

Trenér Václav Prospal byl také spokojen víc s výsledkem než s předvedenou hrou. „Nechtěl bych se nechat výsledkem oklamat. Přijel tým, který bude hrát v naší soutěži nahoře. Má ve svém středu řadu vysokých, ale také na první ligu hodně šikovných hráčů, kteří jsou schopni udělat rozdíl hlavně v přesilovkách. Měli jsme velice slušnou první třetinu. Hlavně jejích prvních deset minut. Potom jsme trošku přestali hrát a nechali jsme soupeře dostat se do zápasu. Měli jsme docela dost střel, ale nedali jsme gól,“ mrzela ho nepřesná koncovka jeho svěřenců.

Po povedeném začátku šel ale výkon domácího celku dolů. „Mělo to z naší strany klesající tendenci,“ souhlasně přikývne. „Jakmile začalo přibývat oslabení na naší straně, tak se soupeř otrkal a úplně jsme ztratili rytmus. Výsledek 4:1 vypadá jednoznačně, ale ono to tak vůbec nebylo. Jak byla dneska mrtvá celá hala, tak mi mrtvý připadal i náš tým,“ posteskl si. „Věřím, že v sobotu při prvním mistrovském utkání to bude diametrální rozdíl. Ale s Prostějovem si nemyslím, že bychom odehráli dobrý zápas,“ zdůrazní.

V podobném duchu ale poslední přípravné duely bývají. Hráči už většinou mají v hlavách, že se začíná hrát o body, a nechtějí se hned v úvodu sezony zbytečně zranit. „Nechci mluvit za hráče. Kluci ale věděli, že tenhle zápas je naplánovaný a bude se hrát. Všichni však také ví, že v sobotu začíná regulérní sezona. To samé bylo, když jsme tady měli německý klub Lausitzer Füchse, a hned druhý den jsme hráli s Chabarovskem. Část zápasu s německým soupeřem vypadala úplně stejně jako teď s Prostějovem,“ připustí.

Na vyloučení utkání skončilo 9:9, k tomu je třeba připočítat ještě jeden vyšší trest na obou stranách. To bylo na relativně poklidný zápas dost. „Nechci hodnotit Prostějov, ale z naší strany tam bylo hodně faulů, které jsou zapříčiněné prací hokejkou. Byly tam zbytečné útočné fauly a podražení. Že se někdo dostane do bitky, to mi nevadí. To vyústí z toho, že ti kluci chtějí vyhrát. Ale zbytečné fauly mi vadí,“ má Václav Prospal zcela jasno.

Sestava z generálky s největší pravděpodobností nebude úplně korespondovat s tou sobotní. Nejspíš se do ní vrátí oba zámořští útočníci Gilbert a Bradley. „Vyhodnotíme si zápas s Prostějovem u videa. Byla tam spousta věcí, které musíme zlepšit. Na druhou stranu si cením toho, že jsme přesto našli cestu k vítězství. I když to nebyl nějaký krásný zápas. To jsem také klukům řekl hned po zápase v kabině. Nějaké korekce v sestavě však určitě budou,“ ujistí.

Vzhledem k tomu, že Petr Kváča je na předsezónním kempu Colorada, které ho draftovalo, je jasné, že roli gólmanské jedničky bude v úvodu sezony plnit Jan Strmeň. Sympatický čahoun podával v brance Motoru v přípravných zápasech hodně slibné výkony. „Mužstvu pomáhá. Má za sebou výbornou přípravu. V brance nás bota určitě netlačí,“ pochvaluje si trenér před startem sezony jistotu na klíčovém brankářském postu.