Do konce základní části zbývá svěřencům trenérů Fedura a Horáka odehrát sedm zápasů, včetně dvou derby s Hlubokou.

O tom, jak bude sezona úspěšná, ale opět rozhodne až play off. Finalista posledních dvou ročníků by rád zvládl vyřazovací boje lépe než loni. Prezident a majitel klubu Jaroslav David potvrzuje, že na vrchol sezony už myslí skoro každý. „Nálada je dobrá. Vše směřuje k play off, panuje očekávání, jak se bude vyvíjet, jak odstartujeme první kolo a jestli se nám bude dařit, abychom do třetice ten titul vybojovali," říká klubový prezident Jaroslav David.

David servis ztrácí na vedoucí Písek pět bodů, ale má k dobru odložený duel na Hluboké. „Když vezmu v potaz, jak je soutěž vyrovnaná, hodně důležité bude, aby se nám vyhnula zranění a příprava na play off proběhla tak, jak si představujeme," podotýká Jaroslav David a doplňuje, že již v lednu bude mužstvo trénovat na ledě Pouzar arény častěji než dosud.

„V únoru rozhodne momentální forma a pohoda. Je víc manšaftů, které mohou pomýšlet nejvýše – Písek má velkou sílu, Veselí je mladý a disciplinovaný manšaft, jsme tu my, Krumlov, Strakonice," respektuje prezident klubu kvality soupeřů, z nichž vedle Humpolce jen Písek a Veselí dokázaly obrat servis o skalp.

Majitel Jaroslav David věnoval hodně energie příchodu posil, ale kdo čekal, že jeho tým projde základní částí stejně suverénně jako loni, ten se spletl. „Přišli Jirka Hanzal a Roman Šulčík, to byli největší posily, do obrany Franta Bombic. To je dobré, ale je vidět, že kraj je tak vyrovnaný, že není o jménech, i když jde o hráče s ligovými, nebo dokonce extraligovými starty. O tom, jestli dokážeme prodat zkušenosti, rozhoduje výkon celého týmu. Potěšilo mě vítězství v Písku, ale další týden nám nevyjde zápas ve Veselí, kde jsme nedisciplinovaní, necháme se  vylučovat. Pak ani zkušení hráči nejsou zárukou, že se vám povede utkání obrátit a pokaždé vyhrát," zdvihá prst prezident David servisu.