Tohle byl zápas, který prostě Jihočeši měli vyhrát. Do liduprázdné Budvar arény totiž nepřijel žádný z elitních celků tabulky nejvyšší soutěže. Zlínští Berani bez několika hráčů základní sestavy byli bezpochyby hratelným protivníkem a Motor je měl porazit.

Slibně vypadala i první třetina, ve které měli Jihočeši navrch. Na střely na branku ji vyhráli 13:6, dvakrát nastřelili tyčku a byli to oni, kdo udával tempo zápasu. Znovu však doplatili na mizernou produktivitu.

Ale po změně stran bylo všechno jinak. Domácí dost nepochopitelně ubrali na aktivitě, jejich hra už zdaleka neměla takový šmrnc a najednou se hrál vyrovnaný hokej bez větších šancí.

Tři minuty před koncem druhé části šli do vedení hosté po premiérovém extraligovém gólu nositele slavného zlínského hokejového jména Matyáše Hamrlíka.

Ve třetí třetině sice Motor v přesilovce vyrovnal, ale po zbytečné chybě pustil soupeře znovu do vedení. Více než dvě minuty před koncem přišla další, hosté odskočili na 1:3 a bylo prakticky rozhodnuto. Čtvrtý gól Zlína při domácí power play už nic neřešil. „Jsme hrubě nespokojeni. Když se nám konečně podařilo vyrovnat na 1:1, tak uděláme dvě obrovské chyby. Nejsme dostatečně produktivní, abychom tyto ztráty kotoučů, které končí u nás v brance, dokázali nahradit. Pro nás jsou to ztracené tři body,“ neskrýval značné zklamání trenér poražených Václav Prospal.

Jeho protějšek Martin Hamrlík byl naopak spokojen, Zlínští vytěžili z utkání maximum, co mohli. „Bylo to vyrovnané utkání. Určitě jsme nebyli v pohodě. Chtěli jsme hrát celých šedesát minut poctivý hokej. Byli jsme šťastnější, úplně stejně mohly vyhrát i Budějovice. Za stavu 1:1 se psychická výhoda přelila na stranu našeho týmu. Jsme rádi za tři body,“ zhodnotil utkání.

Motor zůstává v tabulce poslední a už by potřeboval začít bodovat, aby se mu soupeři nezačali vzdalovat.