Jihočechům se v poslední době daří. Mají na kontě sérii sedmi vítězství v řadě, z nichž šest bylo za tři body. Navíc v Litoměřicích týmu proklouzl jeden bodík doslova mezi prsty. „S bodovým ziskem z posledních zápasů jsme určitě spokojeni. Navíc musíme litovat i toho bodu z Litoměřic. To byla naše hloupost a hodně nás to mrzelo," přikývne asistent trenéra a sportovní ředitel klubu v jedné osobě Radek Bělohlav.

Vítězná série těší, na druhou stranu si trenéři uvědomují, že výkony nebyly často úplně ideální. „Některé zápasy byly doslova ubojované, umlácené. David Gába v brance chytil výbornou fazonu a několikrát nás výrazně podržel. Ale o tom to také je," připustí trenér. „I když to několikrát herně nebylo úplně ono, tak jsme ty zápasy dotáhli do vítězného konce. To je důležité. Ono nejde každého soupeře válcovat a proti každému se hraje jinak. Je to jiné se Slavií a potom třeba v Ústí nebo v Litoměřicích. Je výrazně těžší hru tvořit než bořit. To určitě viděli i diváci," říká Bělohlav.

Šumperk je soupeř ze spodku tabulky, mužstvo čeká dlouhá cesta na zápas a navíc hned po něm následuje pauza. Vzhledem k těmto faktorům může být složité udržet u hráčů stoprocentní koncentraci. „Nebude to úplně jednoduché," souhlasí trenér. „Ale vždycky je fajn před pauzou vyhrát a věřím, že to zvládneme jako třeba v Ústí. I když Šumperk je úplně jiný soupeř a je to tam vždycky trochu divoké. Musíme zvládnout hru v pěti a nesmíme být často vylučováni. Pak budeme mít opět velkou šanci uspět," je Bělohlav přesvědčen.

Kvalita by měla stát jednoznačně na straně jeho týmu. „To je pravda, ale máme hodně marodů a soukoulí týmu se nám malinko rozpadlo. Máme sestavu dost poslepovanou a není to ideální. Na papíře to může vypadat nějak, ale v reálu je pak situace úplně jiná. Zvlášť na Moravě. Jednou už jsme to tam ale zvládli a bylo by dobré to zvládnout i podruhé," připomíná výhru 3:1 v prvním letošním vzájemném utkání v Šumperku.

Marodka Motoru se nepříjemně rozrůstá. Martin Heřman je po operaci zlomené klíční kosti. „Vypadá to na dva měsíce. Podobně je na tom Jánko Mucha, kterému lékaři museli operovat zlomený prst. To je také zhruba na dva měsíce," smutně konstatuje Bělohlav.

V sobotu určitě nebudou k dispozici obránce Roman Vráblík a útočník Luboš Rob. „U obou je ale předpoklad, že by mohli naskočit po pauze," věří asistent trenéra.

Poměrně pozitivně se vyvíjí situace ohledně dlouhodobého zranění mladého obránce Pavla Pýchy. „V pondělí půjde poprvé do posilovny. Záležet bude na dalším průběhu rekonvalescence, ale jeho návrat do hry se sice pomalu, ale také přibližuje," informuje Bělohlav.

Do velké pohody se dostal gólman David Gába, jenž bude zřejmě chytat i v Šumperku, i když rozhodnuto ještě není. „Chytá výborně, ale už jsme i dříve přemýšleli o tom, jestli bychom ho nenechali odpočinout. Nechtěli bychom ho zničit. Navíc Ondra Bláha se do toho znovu dostává. To je vidět na tréninku. Je to otázka šance, která pro něj určitě přijde," těší Bělohlava, že má tým dva vyrovnané gólmany.