Z domácí sestavy vypadl kromě dlouhodobých marodů Holce, Indrák a Gilberta ještě Michnáč, příležitost tak po dvouzápasové pauze opět dostal Prokeš a v útoku se představil obránce (a bývalý útočník) Slováček. Hosté nastoupili bez distancovaného Köhlera a v brance překvapivě s Hufem. První gólman Kašík zůstal jen na střídačce.

Motor začal svižně. V přesilovce zasypal Hufa sprškou střel a po jejím skončení nastřelil Doležal tyč. Vedoucí gól sice visel ve vzduchu, ale nepřišel. A tak zvedli hlavu Valaši a také Patera na druhé straně musel vytáhnout několik těžkých zákroků.

Byl to ale jen dočasný záchvěv. Aktivnější byli Jihočeši a blízko ke gólu byl M. Novák, jenž rovněž nastřelil brankovou konstrukci. Na střely na branku vyhrál Motor první třetinu 14:6, skóre však zůstalo bezbrankové.

Po změně stran Zlín vyrovnal hru a tlak Jihočechů už zdaleka nebyl takový. I nadále byl k vidění hokej v rychlém tempu, ale šance ani na jedné straně prakticky nepřibývaly.

Tři minuty před druhou sirénou se do vedení dostali hosté. Honejskův nájezd ještě stačil Patera se svými spoluhráči zpacifikovat, ale následná střela od modré mladíka Matyáše Hamrlíka prolétla až do sítě – 0:1. Pro pokračovatele slavné zlínské hokejové dynastie se jednalo o premiérový extraligový gól.

Ve vlastním oslabení mohl vyrovnat Lytvynov. Z dobré pozice však skulinu v Hufově výstroji nenašel.

Do závěrečné části hry vstoupili Jihočeši s velkým odhodláním. Voženílek zkusil objet branku zlínského gólmana, ale zasunout puk do ní už nestihl.

Ve 46. min. vyrobil pořádnou hrubici v rozehrávce domácí Lytvynov a Poletín najížděl sám na Pateru. Ten však vytáhl bravurní zákrok.

Zlínský forvard ho navíc fauloval a z přesilovky tým v modrých dresech vyrovnal. Doležalovu bombu tečoval Venkrbec, který tak zaznamenal svůj první extraligový gól v dresu Motoru – 1:1.

Jenže Lytvynov vyrobil ještě jednu hrubou chybu, když propadl v útočném pásmu. Rychlé přečíslení soupeře zakončil Karafiát a hosté znovu vedli.

To byla nepříjemnost. Motor se nevzdával, ale na jeho hokejkách už nebyl patřičný klid. Příliš nepomohla ani nepovedená přesilovka.

Závěrečný nápor se nekonal. Dvě minuty před koncem totiž vyrobili domácí další hrubici ve vlastní třetině, a přestože Patera dělal, co mohl, třetímu gólu Šlahaře zabránit nedokázal.

Při power play pak pečetil do prázdné branky Kubiš.

Branky a nahrávky: 47. Venkrbec (Zd. Doležal, Pýcha) – 37. Mat. Hamrlík (D. Řezníček, Honejsek), 53. Karafiát (Honejsek), 58. Šlahař (Okáíl, Nosek), 60. Kubiš (Ondráček, Gazda). Vyloučení: 5:5, využití: 1:1. Rozhodčí: Hradil, Veselý – Rampír, Špringl. Bez diváků.

Motor: Patera – Plášil, Pýcha, Lytvynov, Vydarený, Allen, Pavel – Zd. Doležal, R. Přikryl, M. Novák – D. Voženílek, A. Raška, Karabáček – M. Beránek, Prokeš, Jonák – Slováček, Venkrbec, Christov. Trenéři Prospal a Totter.

Zlín: Huf – Nosek, D. Řezníček, Gazda, Suhrada, Mat. Hamrlík, M. Novotný, Dluhoš – Šlahař, Honejsek, Okál – Kubiš, Herman, Ondráček – Karafiát, P. Sedláček, Václavek – Poletín, Hejcman, J. Svoboda. Trenéři Mařák a Mart. Hamrlík.

Hlasy trenérů - Václav Prospal (Motor): "Jsme hrubě nespokojeni. Když se nám ve třetí třetině konečně podařilo vyrovnat na 1:1, tak uděláme dvě obrovské chyby. Nejsme dostatečně produktivní, abychom tyto ztráty kotoučů, které končí u nás v brance, dokázali nahradit. Pro nás jsou to ztracené tři body. Proč nenastoupil Michnáč, to je naše interní věc."

Martin Hamrlík (Zlín): Bylo to vyrovnané utkání. Určitě jsme nebyli v pohodě. Chtěli jsme hrát celých šedesát minut poctivý hokej. Byli jsme šťastnější, úplně stejně mohly vyhrát i Budějovice. Za stavu 1:1 se psychická výhoda přelila na stranu našeho týmu. Jsem rádi za tři body."