V úterýmají Jihočeši volno, zápas s Karlovými Vary totiž mají předehrán. Představí se tak až v neděli ve Zlíně.

Hosté včera postrádali zraněného útočníka Květoně, naopak v sestavě už figuroval obránce Poživil. Boleslav se musela obejít bez své brankářské jedničky Schwarze, kterého nahradil Valent.

V první třetině byli aktivnější hosté, pozorného Valenta však nepřekonali. Domácí celek měl největší šancí při sóle Boháče, který však skulinku mezi Turkovými betony také nenašel.

Skóre se měnilo až v polovině zápasu, kdy se v přesilovce trefil nad Turkovu lapačku Pabiška. Hned za dvě minuty ale vyrovnal v avizované výhodě Veselý.

V závěrečném dějství kryl Valent Hudcovu tutovku a pak už se hrálo hlavně opatrněji s důrazem na zabezpečenou obranu.
Zápas tak dospěl do prodloužení, které zpestřila pouze bitka Frola s Tůmou. Rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich hosté letos již pošesté neuspěli. Trefil se pouze domácí Vrbata.

Branky a nahrávky: 33. Pabiška (Král, Vrbata), rozhodující nájezd. Vrbata – 35. Veselý (Ptáček, Vak). Rozhodčí: Homola, Zubzanda – Pouzar, Kostka. Vyloučení: 6:6 navíc Frolo (MB) a Tůma (ČB) 5 + do konce. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4020.
Mountfield: Turek (na sam. nájezdy Hrubec)– Tůma, Poživil, Gřegořek, Ptáček, Melichar, Snopek, Kotaška – Hudec, Vak, Veselý – Červený, Mikeska, Gulaš – Melichárek, Šimánek, Sailer – Kotrla, Mertl, Hřebejk – Micka. Trenéři Výborný a Kupka.