Po rozpačitém vstupu do sezony jste nyní na vítězné vlně. Zavládla v kabině spokojenost?
Rozhodně je to lepší. Udělali jsme v posledních zápasech spoustu bodů, což nás posunulo výš v tabulce. Musíme v tom ale pokračovat, abychom i nadále bodovali a tabulka se trochu roztrhala.

Naposledy jste udolali největšího favorita soutěže Chomutov po samostatných nájezdech. Byl to z vašeho pohledu povedený zápas?
Bylo to ubojované vítězství. Chomutov hrál velmi dobře a bylo těžké se proti němu prosadit. Hrálo se v parádní kulise. Ještě jednou bych chtěl divákům poděkovat. Byli fantastičtí jako vždycky. Ke dvěma bodům nás dohnali oni.

Co jste říkal penaltovému rozstřelu, ve kterém padlo z osmi pokusů sedm branek?
Ještě jsem asi ve své kariéře nezažil, aby z prvních sedmi nájezdů padlo sedm branek. Možná byli brankáři trochu nervózní. Je dobře, že jsme vyhráli, i když Bláhič (brankář Ondřej Bláha – pozn. red.) toho v nájezdech moc nechytil. Pomohli jsme mu, ale on nás zase naopak držel celý zápas a do penalt nás dostal on. Pak už bylo na nás, abychom pomohli zase my jemu.

Překvapilo vás, že soupeř před nájezdy vyměnil gólmana a Kopřivu nahradil Hanuljak?
Překvapený jsem byl. Po zápase jsem se dozvěděl, že Kopřiva naposledy nájezdy prohrál, tak si na ně nevěřil. Pro mě osobně to bylo dobré, protože Hanyho dobře znám a hodně jsem si na něj věřil.

V prvních třech sériích jste byli všichni úspěšní. Na čtvrtou jste se nominoval jako kapitán sám?
To ne. Bavili jsme se o tom na střídačce. Myslel jsem, že pojede Luboš Rob. Byl ale takový nejistý, tak jsem to vzal na sebe a vyšlo to.

Čeká vás domácí zápas s Prostějovem, se kterým jste se vy osobně ve své kariéře ještě asi potkat nemohl?
Je to ambiciózní nováček, který se zatím pohybuje tam, kde by se pohybovat rozhodně nechtěl. Nesmíme je v žádném případě podcenit. Oni jsou sice na předposledním místě tabulky, ale určitě nemají špatné mužstvo. Musíme hrát tak, jak hrajeme doma naše zápasy. Ze začátku dát nějaké góly a uklidnit se. Hlavně je nutné přistoupit k utkání tak, jako bychom hráli třeba proti Chomutovu nebo Kladnu.