Pokud totiž Jihočeši vyhrají v normální hrací době, zajistí si bez ohledu na výsledky ostatních zápasů postup do semifinále. „O postup bychom stáli,“ přikyvuje trenér Jan Tlačil.

V případě, že Mountfield zvítězí v prodloužení nebo po nájezdech, nebude mít postup už zdaleka ve svých rukou. Právě Spartě by pak totiž na prvenství ve skupině stačilo porazit za tři body oba prvoligové celky Chomutov a Hradec Králové. Porážka naděje snižuje úplně na minimum.

Postup do semifinále si z každé ze čtyř skupin zajistí pouze vítěz. Nejlepší ze skupiny A narazí v boji o finále na vítěze skupiny B, kde je zatím na čele překvapivě prvoligové Ústí nad Labem. Semifinále i finále se hrají na jedno vítězství a pořadatelem zápasu je klub, který se umístil lépe v loňském ročníku extraligy.

Začátek atraktivního duelu je v 17.30. Otevřena bude tentokrát pouze tribuna C (blíže k řece). Vstupné činí padesát korun, majitelé permanentních vstupenek mají vstup zdarma. Pokladny budou otevřeny dvě od 16 hodin. „Při posledním utkání s Chomutovem se tvořily fronty na lístky, tak jsme se rozhodli otevřít raději dvě pokladny,“ vysvětluje tiskový mluvčí klubu Antonín Vansa. První pohárový duel s Chomutovem sledovaly téměř dvě tisícovky diváků, na Spartu jich může být ještě více.