Stav série je 3:1 pro Jihočechy, pátý duel se bude hrát v Budvar aréně v úterý (17.30).

Do hostující sestavy naskočil uzdravený Květoň a zařadil se na své místo do první formace. Do havířovské branky se vrátil místo Dolejše Růžička.

Úvodní třetina se nesla v opatrnějším duchu. Domácí hrozili v přesilovkách, které hráli hned tři, na druhé straně se třikrát dostal do gólové šance Čermák, ale skóre se v úvodní dvacetiminutovce neměnilo.

Góly začaly padat až po změně stran a bohužel hlavně do hostující sítě. Hned po půlminutě druhého dějství propálil Kváču bombou z voleje z prostoru mezi kruhy Tomi.

Bleskově sice vyrovnal Dostálek, ale při hře čtyři na čtyři znovu dostal Havířov do vedení Maruna, když tečoval Krislovu bombu od modré. V polovině zápasu se navíc Bednář protáhl mezi dvě českobudějovickými obránci a svou povedenou akci zakončil přesnou střelou do horního růžku.

Stav byl 3:1 a Motor byl pořádně zaskočený. Blízko kontaktnímu gólu byl Galamboš, který se dostal až před Růžičku a nastřelil tyč. Hosté ale nehráli dobře a navíc dopláceli na častá a zbytečná vyloučení.

Ani ve třetím dějství se Jihočeši dlouho nemohli dostat do souvislého tlaku a domácí bez větších potíží kontrolovali dvoubrankový náskok.

Velkou možnost si vytvořil až Nedorost, Růžičku však nepřekonal. Naopak Havířov mohl několikrát definitivně rozhodnout, ale Kváča svůj tým držel ve hře.

Tři minuty před koncem byl vyloučen hostující Čermák a bylo po nadějích na závěrečný nápor. Ten se také skutečně nekonal. K odvolání gólmana se Motor dostal až půl minuty před koncem a na vítězství domácího celku už to nemohlo nic změnit.

Branky a nahrávky: 21. Tomi (M. Kalus, Maruna), 29. Maruna (Krisl, M. Kalus), 30. L. Bednář (Matai) – 22. Dostálek (Heřman, Pavlin).

Vyloučení: 6:13, využití: 0:0. Rozhodčí: Obadal, Kašík – Lukš, Špringl. Diváci: 1824. Stav série: 1:3.
ČEZ Motor: Kváča – Čáp, Kutlák, F. Novák, Fillman, Pavlin, Pýcha – L. Květoň, Vampola, Nedorost – Čermák, L. Rob ml., Jonák – Dostálek, Mikyska, Heřman – Vlček, Galamboš, M. Novák. Trenéři Jelínek, L. Rob st. a Kotalík.