O aktuální situaci v nově vznikajícím klubu informoval Deník jeden ze společníků  Petr Sailer.

V pondělí vaše společnost CB Hokej 2013 odkoupila sto procent akcií od HC Motor České Budějovice podnikatele Zdeňka Casky, který získal od Hradce Králové licenci pro první ligu. Byl to podle vás klíčový moment pro záchranu hokeje v Českých Budějovicích?
Byl to opravdu asi nejdůležitější krok. Podepsali jsme smlouvu o odkoupení sta procent akcií od společnosti HC Motor. Teď už zbývá jediné, aby hokejový svaz odsouhlasil převedení prvoligových práv na naši společnost. To by mělo proběhnout do konce tohoto nebo začátku příštího týdne.

Vaše společnost už byla na svazu zaregistrována?
CB Hokej 2013 byl zaregistrován už dříve. Nyní byl nově zaregistrován HC Motor. Ten své registrační číslo neměl. Byla to nutná podmínka pro to, aby mohla být převedena licence z Hradce. Teď jsou splněny veškeré podmínky, které svaz vyžaduje pro převedení licence pro první ligu. Výkonný výbor svazu nyní musí odhlasovat převod práv na první ligu na nový subjekt HC Motor.

V této chvíli je tedy majitelem licence pro první ligu stále ještě Hradec Králové?
Smlouvu o převodu licence  měl s Hradcem podepsanou už pan Caska. Poté bylo třeba udělat další kroky, aby se HC Motor stal členem hokejového svazu a licence na něj mohla být převedena. Nyní už se jedná pouze o administrativní úkony ze strany svazu.

Součástí dohody s Hradcem Králové měl být i příchod některých hráčů. Dojde k tomu?
To jsou věci, které se ještě dolaďují. Trénují s námi budějovičtí kluci, se kterými v Hradci nepočítají. Jedná se o Lukáše Kříže, Stanislava Dietze, Tomáše Prokopa a Ondřeje Bláhu. Jsme rádi, že tito kluci mohou hrát doma. K tomu se s námi připravuje devět hráčů z Hradce Králové. Otázky kolem hráčů teprve budeme dolaďovat.

Nebudete ale fungovat jako jakási farma extraligového Mountfield HK?
Farma nebudeme v žádném případě. Koupili jsme sto procent akcií společnosti HC Motor, na kterou bude převedena licence pro první ligu. Budeme si tady dělat sami hokej takový, který si chceme dělat. S Hradcem nebudeme mít vůbec nic společného. Jsme naprosto samostatný subjekt. S Hradcem maximálně jednáme o některých hráčích, ale v žádném případě se nejedná o farmu nebo něco podobného.

Už máte jasno o definitivním názvu klubu?
Máme několik variant a z nich budeme vybírat. Nový název bychom chtěli oznámit v pondělí nebo v úterý.

Kolik hráčů máte v současné době k dispozici?
Na  led chodí tři brankáři a šest pětic. Kostra týmu se bude tvořit kolem Aleše Kotalíka. Spoléhat dále budeme na zkušené hráče Petra Šachla, Zdeňka Ondřeje, Jindru Kotrlu, Honzu Nováka nebo Jirku Moravce.  Kolem nich chceme zapojit mladé budějovické hráče, kteří by postupně měli převzít roli tahounů mužstva.

Trenérem týmu bude Radek Bělohlav. Kdo bude jeho asistentem?
O realizačním týmu v těchto dnech intenzivně jednáme. Momentálně Radkovi na ledě vypomáhá Jaroslav  Jágr. Ten má obrovské množství zkušeností a má hráčům i Radkovi stále co dát. O složení realizačního týmu bychom chtěli mít jasno do příštího týdne, kdy hrajeme první přípravný zápas s Kladnem.

Týká se to i pozice generálního manažera?
Ano. Všechno zveřejníme na začátku příštího týdne.

Zmínil jste úterní přípravný zápas s Kladnem. Máte už jasno i o dalším zápasovém programu?
V úterý hrajeme s Kladnem a hned ve čtvrtek budeme hostit ruský Krasnojarsk.

Ten je v České republice na soustředění?
Ano. Hraje druhou nejvyšší ruskou soutěž. V neděli 25. srpna pak budeme hrát v Německu v Crimmitschau a 3. září odvetu na Kladně. Před startem soutěže bychom chtěli domluvit ještě minimálně dva zápasy.

Finančně jste na sezonu připraveni?
Sezona by měla být zajištěna.