Českobudějovičtí hokejisté moc stojí o postup do play off a jsou pro to ochotni udělat maximum. Jednou z variant, která by mohla pomoci, je případný návrat na led mistra světa z roku 1996 Radka Bělohlava, jenž se s týmem poctivě připravuje už téměř dva týdny.  „Trénuji od dvaadvacátého prosince. To je pravda," přikývne. „Může se stát cokoliv, tak chci být připraven."

Trojnásobný vítěz české extraligy (dvakrát se Vsetínem a jednou se Spartou) se chystá na případný návrat na prvoligový led, který dostává poměrně konkrétní obrysy. „Pokud se ukáže, že se Radek na návrat cítí  a spolu s hlavním trenérem Petrem Rosolem budou přesvědčeni, že bude týmu prospěšný, tak nastoupí. Může to být za týden, za měsíc, nebo také vůbec. Pokud nenastoupí, tak by to znamenalo, že mužstvo šlape a jeho návrat není nutný," uvedl k možnému nasazení svého vrstevníka generální manažer klubu Stanislav Bednařík.

Podobně ke své roli přistupuje i sám Bělohlav, jenž v dubnu oslaví už čtyřiačtyřicáté narozeniny. „Trénuji s týmem, abych byl v případě potřeby připraven," dodá.

Pokud k návratu skutečně dojde, naskočí Bělohlav do hry po dvouleté pauze. Naposledy si zahrál první ligu v sezoně 2011 – 12 v Písku. „To už jsem toho ale tolik neodehrál, protože jsem byl zároveň asistentem trenéra. V době, kdy už jsme byli zachráněni, tak jsem nehrál a nastupovali mladí kluci. Hokej jsem nehrál dva roky," upřesní.

Přestože je jedním ze spolumajitelů českobudějovického klubu, jako hráč patří papírově Kladnu, kde hrál naposledy extraligu. „S Kladnem máme dobré vztahy a dokonce by odtud k nám měl přijít ještě nějaký nový hráč. V tom by neměl být vůbec žádný problém," usměje se.

Chuť k návratu by Bělohlavovi nechyběla, ale na druhou stranu se na věc dívá naprosto  reálně. „Musím přiznat, že už jsem přepnul z pozice hráče do trenérské role. Hrát hokej mě samozřejmě pořád baví, ale už jsem na jiné koleji a není sranda znovu naskočit. Není to lehké ani vůči klukům v týmu. Co si budeme nalhávat, už mám také svůj věk," uvědomuje si. „Není to úplně běžná situace a věřím, že k ní nedojde. To by znamenalo, že mužstvo šlape a není důvod do něj sahat."

V sobotu v Ústí nad Labem (18) bude v každém případě na střídačce v roli trenéra. „Na tom se nic nemění. Poslední nepovedený zápas s Mostem byl impulzem, abych to po dohodě s Petrem Rosolem zkusil zase na ledě. Nic jiného v tom v žádném případě není."

V Ústí čeká Jihočechy mimořádně důležitý zápas.  „Teď je pro nás každý zápas strašně důležitý. Nutně potřebujeme body. Hodně jsme to pokazili posledním zápasem s Mostem, po kterém nám soupeři v boji o osmičku utekli. Budeme se rvát v každém zápase o všechno. Ústí je na tom stejně jako my, o to je zápas důležitější," má Bělohlav jasno.

Jeho tým by měl cestovat k utkání v kompletním složení. Do sestavy se vrací po zranění útočník Melka a k dispozici bude i Skuhravý, jenž nastupuje na střídavý start v extraligovém Litvínově. Poslední zápas v dresu Motoru odehraje obránce Bohunický, jenž se poté vrací do Mladé Boleslavi.