Státní trenér se usadil na tribuně Budvar arény a ve společnosti sportovního manažera Jihočechů Jiřího Novotného a manažera mládežnických složek Motoru Václava Nedorosta pozorně sledoval, jak Ladislav Čihák s Jiřím Hanzlíkem dávají na ledě svým svěřencům pořádně do těla. „Trénink se mi líbil,“ chválil reprezentační trenér, který v rychlosti odpovídal na otázky Deníku, protože už zase spěchal dál.

Rulík se snaží být s extraligovými kluby v úzkém kontaktu. „Objíždím je,“ přikývne. „Příští týden ve středu bude zveřejněna nominace na první letošní akci Karjala Cup ve Finsku a budou v ní i hráči z Budějovic. Chtěl jsem vidět, jak pracují v tréninku, ale prioritní je samozřejmě jejich výkon v zápase,“ zdůrazní. Dle informací Deníku by měli být v nominaci na první letošní turnaj Euro Hockey Tour útočníci Adam Kubík s Janem Ordošem. „Chceme také komunikovat s extraligovými trenéry, aby věděli, jak to máme namyšlené. Kontakt s extraligovými mužstvy i trenéry považujeme za velice důležitý,“ dodal.

Obránce Banes Motoru Pavel Pýcha.
Věděl jsem, proč jdu právě do Boleslavi, říká navrátilec do Motoru Pavel Pýcha

Rulík už byl letos na jihu Čech i na zápase. Sledoval spolu s manažerem národního týmu Petrem Nedvědem výhru Jihočechů nad Vítkovicemi 2:1. „Ještě jsem viděl Motor v utkání v Mladé Boleslavi, kde vyhrál 5:2 a jeho výkon se mi moc líbil,“ připomíná své návštěvy zápasů českobudějovického týmu.

Výborné výkony podává v úvodu sezony gólman Banes Motoru Dominik Hrachovina. Reprezentační trenéři ho sledují, ale pro první letošní akci národního týmu ho nevybrali. „Hlavní slovo má v případě brankářů trenér gólmanů Ondra Pavelec, i když konečnou nominaci pak dělám já. O Dominikovi víme, ale v tuhle chvíli jsme se rozhodli jinak,“ konstatuje.

Zajímavý je pro stavitele reprezentačního týmu také navrátilec ze zámoří Jáchym Kondelík. „Určitě ho budeme sledovat,“ ujistí a dodá, že bez šancí nejsou ani zkušení hráči Motoru. „Pokud si udrží výkonnost po Novém roce, tak šanci mají,“ uzavřel Radim Rulík své kratičké ohlédnutí za pracovní návštěvou jihu Čech.