Cesta do vyšší soutěže vede přes kvalifikační skupinu a následnou baráž, kam postoupí jen vítěz.

Českobudějovičtí hokejisté dávají najevo odhodlání vyhrát vše, co se v této sezoně ještě vyhrát dá. „Dostali jsme do hlavy zdravé sebevědomí, tým se semkl a jako parta půjdeme za svým," tvrdil Deníku obránce Lukáš Vomela.

David servis je při chuti, jako by mu jedna oslava po zisku krajského titulu nestačila. Roman Šulčík a spol. mají novou motivaci. „Teď máme za cíl postoupit do druhé ligy. Se spoluhráči pro to uděláme maximum," ujistil bezprostředně po druhém finále útočník Roman Šulčík, jenž si prožil už jeden postup do ligy se Strakonicemi a teď si chce dát repete jako hráč Budějovic.

Podobně hovořil brankář Josef Kučera. „Když se vyhrál titul, byla by škoda, abychom se do druhé ligy neprokousali," konstatoval zkušený gólman s tím, že rozjeté mužstvo má před sebou ještě jednu výzvu.

Pro David servis začne kvalifikace dnes večer domácím zápasem s Rakovníkem (20). Do Pouzar arény zavítá vítěz Středočeského kraje, který ve finále své soutěže zdolal Mělník 2:1 na zápasy.

Nutno přiznat, že o moc víc toho Českobudějovičtí o dnešním soupeři nevědí. Webové stránky hokejistů Rakovníka navštívil ze zvědavosti snad každý, kdo se pokoušel zjistit alespoň něco. „Ale kromě toho, že jsou na fotkách pěkně oblečení, jsme se o nich nic nedozvěděli," potvrzuje s úsměvem útočník Rudolf Suchánek mladší.

Ani při pohledu do soupisky mu nebylo žádné jméno povědomé. „My opravdu nevíme, co od toho můžeme čekat," kroutí hlavou. „Těšíme se na to, že porovnáme síly s týmem z jiného kraje a uvidíme, jak si kdo stojí," je zvědav Rudolf Suchánek.