Byla to náramná podívaná před zcela zaplněnou halou. Tedy až na konečný výsledek. Oba týmy nastoupily ve slušivých dresech ze sedmdesátých let. Domácí v bílých s modrým nápisem Motor na prsou, hosté se znakem paní Poldi na prsou. Slavnostní vhazování provedli patroni zápasu Jaroslav Pouzar a Milan Nový ve spolupráci s prezidentem Motoru Romanem Turkem.

Ráz zápasu udaly hned v první třetině dva až neuvěřitelně smolné momenty ze strany domácích. A u obou se přimotal obránce Suchánek. Nejprve v 5. min. bruslí nešťastně tečoval Švaňhalovo nahození mezi betony gólmana Gáby. O pět minut později opět po jeho teči bruslí sice Gába ještě zachránil, ale proti Stachovi, jenž dorážel z bezprostřední blízkosti, už ale zasáhnout nemohl.

Hvězdami nabitý tým hostí (T. Kaberle, Hlaváč, Tenkrát, Klouček) byl na koni, ale Jihočeši se nevzdávali. Pozorného Lukáše v brance soupeře nepřekonal Kuchejda a Vráblíkova dorážka skončila těsně vedle. Třiadvacet vteřin před první sirénou se však domácí konečně dočkali. V přesilovce pět na tři překonal Lukáše Heřman, když procedil kotouč mezi jeho betony.

Aktivitu na svých hokejkách si domácí přenesli i do druhé třetiny. Jenže přišla další nedůslednost před vlastní brankou a ve 25. min. to bylo znovu o dvě branky. Na brankovišti špatně pokrytý Dalecký našel skulinku mezi tyčkou a Gábovým betonem.

Bojovníci v bílých dresech tak museli opět dotahovat. Kuchejdu na brankovišti vychytal Lukáš a Vaniš nastřelil spojnici tyče a břevna. Domácí přestáli i minutu a půl trvající přesilovku Kladna pět na tři, ve které se zaskvěl Gába bleskurychlou lapačkou, ve které schoval dělovku Kaberleho.

Jenže další už klasickou přesilovku soupeře Motor ubránit nedokázal, když se nekrytý Dalecký trefil do horního růžku Gábovy svatyně. Tím bylo o výsledku prakticky rozhodnuto a hosté už si bezpečně kontrolovali svůj třígólový náskok. Jihočeši se naopak dostali do útlumu a prakticky přestali zlobit. V závěru ještě kladenský Redlich nastřelil břevno a bylo dohráno.

Branky a nahrávky: 20. Heřman (Jos. Straka, Nouza) - 5. Švaňhal (Redlich, Strnad), 10. Stach (Tenkrát), 25. Dalecký (Klouček, T. Kaberle), 38. Rudovský (Pitule, Dav. Růžička). Vyloučení: 4:9, využití: 1:1. Rozhodčí: Úlehla, Wagner – Čížek, Křivohlavý. Diváci: 6017.

ČEZ Motor: Gába – Punčochář, Vráblík, Mucha, Suchánek, Chmelíř, Žovinec, Kříž – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Švec, Přibyl, Prokeš. Trenéři Rosol a Bělohlav.