Hokejista, který diváky bavil a oni ho měli rádi. Roman Rákosník. Obránce, který baví kamarády a bývalé spoluhráče i po aktivní kariéře.

Narodil se v roce 1959, v létě se pečlivě stará o bazén v Hluboké nad Vltavou. "Chceme, abychom tu měli čisté prostředí," vypráví během dopolední práce. Nejvíc se zapotí v okamžiku, kdy bazén opustí poslední návštěvník. To mu začíná hlavní část pracovního dne. "Bývalí spoluhráči? Moc sem na bazén nechodí," kroutí hlavou. "Nechodí sem vyloženě sportovci nebo bývalí sportovci, ale lidí tu bývá hodně, když jsou teď ta vedra, tak je tu návštěvníků dost."

Sportovně relaxační areál v Českých Budějovicích
To musíte vidět. Areál u Vltavy se blíží k otevření. Sítě už visí

S bývalými spoluhráči z Motoru se setkal v úvodu léta ve Františkově, kam je pozval bývalý útočník Motoru Miroslav Bláha. "Má to tam moc pěkně vybudované," uznale pokyvoval hlavou po návratu z ráje cyklistů v okolí Suchdola nad Lužnicí. Ve Františkově, v penzionu, kam jezdí čeští turisté i cizinci, s poetickým názvem Před Prdelí najdete dokonce i malé Bláhovo osobní motorácké muzeum…

Letních hokejových příprav prožil Roman Rákosník hodně. Občas do jejich programu patřilo i plavání. "V Motoru za pana Pražáka," vzpomíná s úsměvem. "To jsme se ale spíš topili, než že bychom plavali."

Jeho statistická bilance je hodně zajímavá. Až neuvěřitelná. Podle stránek českobudějovického Motoru v nejvyšší soutěži odehrál 3 sezony. Nedal ani jeden gól. Přesto o jednom vypráví! Vstřelil ho Spartě! Podívejte se na video.