Jak jste si přivodil zranění kolena?
Bylo to v utkání v Havlíčkově Brodu, kde jsem dostal náraz přímo do kolena. V první chvíli jsem si říkal, že to bude v pohodě. Zápas jsem také normálně dohrál. Cestou v autobusu už to ale bylo horší a pak už jsem skoro nemohl chodit.

Co vám naordinovali lékaři?
Byl jsem na vyšetření v nemocnici, kde jsem dostal berle a  dlouho ortézu. Tu jsem měl tři týdny. Dlouho to vypadalo, že je koleno jenom naražené. Zlepšilo se to ale jen do té míry, že jsem mohl chodit bez berlí i ortézy. Nohu jsem ale pořád nemohl pokrčit. Tak jsem šel na magnetickou rezonanci, která  odhalila uštíplý meniskus. Musel jsem tak na operaci.

Ta proběhla úspěšně?
Ano. Byl jsem operován dvanáctého listopadu, takže teď jsem skoro měsíc po zákroku a cítím se výborně. Více než týden chodím na led a mělo by to být dobré. Trénuji naplno.

Cítíte se na ledě dobře?
Perfektně. Lépe, než když jsem na začátku sezony přišel z Hradce. To jsem byl trošku unavený. Teď jsem byl skoro dva měsíce doma a už se těším, až zase začnu hrát.

Po fyzické stránce není dlouhý výpadek znát?
Nějaký výpadek tam určitě bude. To je jasné. Ale cítím se dobře. Fyzička se nejlépe dožene při zápasech.

Větší problém bude s herní  praxí, která vám bude chybět?
Ta mi chybět bude, ale doufám, že to nebude tak strašné.

Sledoval jste zápasy vašich spoluhráčů z tribuny. Co jste jim říkal?
Z tribuny je všechno lépe vidět. Jinak člověk přemýšlí, když hraje, a jinak, když hokej jenom sleduje. Na ledě se musíte rozhodnout ve zlomku vteřiny, zatímco z tribuny je vidět vždy i jiné řešení.

Čím si vysvětlujete, že se vaše mužstvo postupně propadlo až do spodních pater prvoligové tabulky?
Těžko říct. Opakuje se to v řadě zápasů. Vytvoříme si tlak, ale nedáme góly a pak naopak sami inkasujeme. To je náš dlouhodobější problém.

Může hrát roli i psychika, protože porážek na kontě mužstva rychle přibývalo?
S psychikou bychom problém mít neměli. Máme dost zkušené mužstvo na to, abychom se z několika porážek nepoložili. Řada našich hráčů už toho má dost za sebou, takže by se neměli dostat pod nějakou psychickou deku.  Musíme jet pořád na sto procent a tím to zlomit. Do každého zápasu nastoupit od první minuty naplno.

Jste kmenovým hráčem hradeckého Mountfieldu. Probíhá nějaká komunikace mezi vámi a klubem?
Vůbec teď nekomunikujeme. Když jsem byl v Hradci zrušit byt, tak to bylo naposledy, kdy jsme se viděli. V kontaktu jsem pouze s klukama. Teď tady byl Peter Mikuš, tak jsme se viděli. Píši si s Peterem Frühaufem i dalšími.

Co říkáte jejich výkonům? Čekal jste, že by mohli být na druhé příčce extraligové tabulky?
To asi nečekal nikdo. Klukům to ale přeji, protože jsme spolu něco prožili a mám tam spoustu kamarádů.

V Budějovicích tedy zůstáváte až do konce sezony?
Určitě. A pak se uvidí, co bude dál. V Mountfieldu mi po sezoně končí smlouva.

Do zápasu s Litoměřicemi půjdete s novým názvem ČEZ Motor České Budějovice. Vnímáte jako hráči příchod nového generálního partnera?
Nás hráčů se tyto věci až tolik nedotýkají. My musíme šlapat bez ohledu na to, jestli přišel nový velký sponzor. Ale je to jenom dobře pro celý klub.  Já osobně to však moc neřeším. Pro klub musím odvádět maximum za každých podmínek.

Čekají vás Litoměřice, se kterými jste letos ve dvou vzájemných duelech ještě neuhráli ani bod. Bude to těžký zápas?
To v každém případě. Litoměřice jsou farmou Sparty a nastupuje tam řada hráčů s extraligovými zkušenostmi. Určitě to bude kvalitní zápas.

Věříte, že do něj zasáhnete?
To záleží čistě jen na trenérech. Samozřejmě bych rád hrál, ale obránců máme dost. Dvakrát se vyhrálo a vítězná sestava se většinou nemění, takže uvidíme. Přesto doufám, že se do sestavy vejdu.