Extraligovou premiéru si v českobudějovickém dresu odbyl juniorský reprezentant Kubíček, který v obraně nahradil Plášila. Poprvé nastoupil za Motor také další bek Štencel, jenž přišel na hostování z Vítkovic. Z útočníků tentokrát zůstal doma Pavel Novák, jeho jmenovce Martina ještě nepustily do hry zdravotní problémy.

Jihočeši bohužel nenavázali na zlepšené výkony z posledních zápasů. V úvodu duelu jako by byli ještě v autobusu. V průběhu pouhých dvaceti vteřin na přelomu čtvrté a páté minuty dostali dva góly, které udaly ráz celému zápasu.

Nejprve udělal chybu v rozehrávce kapitán Pýcha. Domácí Káňa posunul kotouč Nahodilovi, ten si nabruslil mezi kruhy a trefil přesně horní růžek Čiliakovy klece – 1:0. Hned poté si vybral výrazně slabší chvilku českobudějovický gólman. Ostřížkovo lehoučké nahození se mu zamotalo mezi betony a Kolouch neměl problém dorazit volný kotouč do odkryté branky – 2:0.

Hosté byli v útlumu, ze kterého se nedostali ani v minutové přesilovce pět na tři. Nic jim nebylo platné, že první třetinu vyhráli na střely na branku 11:9. Na ledě určitě nebyli lepším týmem.

Do druhého dějství vstoupil ve žlutých dresech úplně jiný celek. Trenér Prospal zatřásl se sestavou a ani ne za minutu už to bylo jen o gól. Holec našel přihrávkou zpoza branky Vydareného a ten zblízka svým druhým gólem v sezoně snížil.

Jenže v polovině zápasu už svítil na ukazateli skóre opět dvoubrankový rozdíl. Při vyloučení Holce hrála Olomouc svou první přesilovku v utkání a Káňa se trefil nechytatelně dělovkou z voleje přímo pod horní tyčku – 3:1.

To byla zase rána, ze které se Motor jen těžko vzpamatovával. Se štěstím přežil velké možnosti Tomečka i Nahodila a po dvou třetinách držel přijatelný stav.

Ale českobudějovická družina tentokrát neměla svůj den. V závěrečném dějství sice hostím nebylo možné upřít snahu, ale hokejovou kvalitu nenabízeli. Hanákům tak stačilo to, v čem jsou přeborníci. Hlídat si své vedení, bezzubého soupeře k ničemu nepouštět a sami se do ničeho moc nehrnout.

Sedm minut před koncem ale vystoupil ze šedi třetí třetiny Beránek a parádní střelou k tyči vrátil svůj tým do hry – 3:2.

K závěrečnému tlaku se však hosté dlouho nemohli dostat. Až minutu před závěrečnou sirénou se odhodlali k power play, ale ani ta bohužel bez větších šancí změnu skóre přinést nemohla. Důležité tři body tak zůstaly na Hané.