Hokejisté Hluboké v úterý poprvé vyjeli na led Kuki arény, ve čtvrtek je čeká další trénink a v neděli domácí premiéra proti Humpolci (17).

Staronový trenér Rytířů Miroslav Šulista si kvalitu ledu pochvaloval. Hráči nemuseli brát ohledy na to, že je čerstvě zamrazeno. „Led byl výborný. Vrstva je tři centimetry silná, je nalajnováno, takže jsme normálně trénovali," ujišťuje.
Na hřišti měl na povel šestnáct hráčů a dva gólmany. „Těšili jsme se, protože jsme týden netrénovali. Naposledy jsme byli na ledě v úterý na svátek a o víkendu jsme měli zápas odložený," říká Miroslav Šulista.

Je rád, že příprava mužstva konečně dostane pevný řád. „Budeme trénovat každé úterý a čtvrtek. A začneme plánovat tři dohrávané zápasy – Milevsko, Krumlov, Veselí," připomíná Šulista, že pokaždé se nepodařilo změnit pořadatelství, a proto Hluboká nabrala manko.

To však může být ku prospěchu, protože tým se chce zvednout ze dna tabulky a bude k tomu mít dost příležitostí. Trenéra těší prázdná marodka, útočník Janda si odpykal disciplinární trest v derby s David servisem, a tak do hry je připraven kompletní kádr. „Nějaké omluvenky při tréninku jsou kvůli práci, ale jsme amatéři, tak to je vždycky," chápe Miroslav Šulista.

Prvním soupeřem, který v této sezoně dorazí do Kuki arény, bude v neděli celek Humpolce. „Máme zvláštní motivaci utkání vyhrát," prohlašuje trenér Rytířů, pro něž se má stát domácí malé hřiště znovu výhodou. „Pořád si myslím, že i když si na ně postupem času soupeři zvykli, tak by jim mělo vadit, protože na něm nastoupí jen jednou v sezoně… Pokusíme se naše hřiště využít. Na něm dřív cizí týmy nevyhrávaly, anebo to měli hodně složité," vzpomíná na časy, kdy se v podzámčí hrálo play off, a jednou dokonce mužstvo slavilo titul.

Miroslav Šulista je optimistou a věří, že Hluboká na chvost soutěže nepatří. „Pořád vidím, jak mužstvo trénuje, jaké v něm je nadšení, a tak si myslím, že když najedeme na pravidelný rytmus, měli bychom herní kvalitou mít na soupeře, jako jsou Humpolec, Vimperk, Soběslav, Radomyšl, Milevsko. Neustupuji od cíle, kterým je play off!" zdůraznil kouč Rytířů.