Až na čtvrtý pokus v krajské lize padli. Ze Strakonic si vezli debakl, ale na led Písku pojedou v příštím kole jako třetí tým tabulky, což asi čekal málokdo…

Hrající člen vedení HC Knights a bývalý kapitán  týmu Petr Bělohlav marně loví v paměti, kdy měli Rytíři v úvodu soutěže tolik bodů. „Když si to nepamatuji já, nepamatuje si to nikdo!" usmívá se hlubocký patriot a člen mistrovské party ze sezony 2005 – 2006. Dokonce ani v ní hokejisté neporušili tradici a prokousávali se vzhůru tabulkou pěkně ode dna, jak vždy byli zvyklí.

I když stejně jako každý rok zahajují sezonu šňůrou zápasů na cizím ledě, letos se činí. „Nikdy jsme na začátku tolik nevyhrávali," ohlíží se Petr Bělohlav. Období před Vánoci, když začalo trénovat i hrát v domácí Kuki aréně – to bývalo období, kdy mužstvo ožilo a  výkonnost Rytířů šla rapidně nahoru. „Vyhrávali jsme až doma, pod zámkem. V poslední době už to ale neplatilo, protože soupeři se na našem malém a úzkém hřišti naučili hrát. Na začátku to moc neuměli, dnes už každý ví, co tu může čekat. Že se na hrozně úzkém kluzišti nedá hrát moc technicky, ale je to kontaktní hokej," podotýká zkušený bek.

Co stojí za úspěšným vstupem do sezony? Podle člena vedení klubu Hluboká čtyři roky buduje nový kádr. „Prošli jsme generační výměnou. Parta si sedla, všichni chodili v létě trénovat a pravidelně chodí i teď v sezoně," pochvaluje si Petr Bělohlav morálku, zrovna tak jako zdravé ovzduší v týmu. „Trénuje nás kolem dvaceti. Povedlo se vybudovat konkurenci. Důležité je, že dostat se do sestavy už pro mladé něco znamená. Každý se musí o místo porvat," zdůrazňuje.

Do hry jsou připraveny čtyři formace, a tak si kouč Milan Nedoma může vybírat, koho pošle na led. „Hraje ten, kdo má formu, v tom má Milan Nedoma jako trenér hlavní slovo," ujišťuje člen vedení.

Občas někdo musí přenechat místo v sestavě spoluhráči a nezlobí se, i když jde o tak zkušeného harcovníka, jako je Petr Bělohlav. „My starší po dohodě někdy stojíme, aby se zapojili do hry mladí. Máme tu třeba juniora z DDM – a vede si docela dobře. Jsou tu i další mladíci," těší Petra Bělohlava nástup nové generace, která by měla navázat na ty lepší sezony Hluboké v krajské lize. Před sezonou tvrdil, že postup do play off je reálný cíl, a start do sezony mu zatím dává za pravdu.