„Martin má od Chomutova svolení začít s námi trénovat. Pokud o jeho služby neprojeví zájem Chomutov, je Motor připraven k dohodě," vysvětlil situaci generální manažer Stanislav Bednařík. Naopak už je jisté, že liberecká dvojice Petr Kolmann – Josef Mikyska bude pokračovat ve svém mateřském klubu.

Jestli po něčem fandové Motoru v uplynulé sezoně volali, tak to byli vysocí a nesmlouvaví obránci. Po angažování důrazného Kanaďana Fillmana teď přichází do přípravy další bek s úctyhodnými parametry. Mazanec měří 194 centimetrů a váží 94 kilogramů. Jisté je, že hráč se objeví na tréninku s mužstvem už v pondělí. O jeho budoucnosti se s Chomutovem ale teprve bude jednat.

Martin Mazanec pochází ze známého hokejového rodu. Jeho otec Milan odehrál za Motor pět sezon, téměř 150 zápasů a nastřílel 31 gólů. Byl u českobudějovického postupu do extraligy v roce 1992, což by Martin jistě rád napodobil.

Mladší z bratrů Marek je známý brankář, který už má odchytané i zápasy v NHL. Starší Martin působil v Chomutově a partnerské Kadani. Uplynulou sezonu pak strávil na hostování v AZ Havířov, kde posbíral na obránce velmi slušných 22 kanadských bodů, ale také 156 trestných minut. Každopádně vedle takového pořízka si každý útočník rozmyslí, zda je vhodné atakovat brankáře nebo hvězdy týmu.

Motor naopak hlásí dva hráčské odchody. Petr Kolmann i Josef Mikyska v týmu končí, využili nabídky svého mateřského a také mistrovského Liberce a budou působit v domácích podmínkách. „Za jejich roční služby se jim sluší poděkovat," říká Bednařík, jenž o oba hráče stál i pro nadcházející sezonu. Rozhodli se však bohužel jinak a poperou se o extraligový dres.