Před výbornou diváckou kulisou (téměř tři tisíce je na letní přátelský duel skvělá návštěva) poslali domácí do boje aktuálně zřejmě nejsilnější možnou sestavu, Pražané na závěr čtyřdenního soustředění nechali odpočívat prakticky všechny své opory a do boje vyslali pouze kompletní tři pětice převážně mladíků.

Ti byli od začátku aktivní, ale do větších šancí se nedostávali a navíc byl v domácí brance pozorný Kůdela. Motor sice neměl tak často kotouč na svých hokejkách, ale byl o to nebezpečnější. Ve 14. min. si přihrávku Bárty srazil do vlastní sítě sparťanský obránce Hrbas.

Začátek druhého dějství měl podobný průběh. Pohybliví mladíci s velkým S na prsou byli na ledě více vidět, ale skóre se měnilo na druhé straně. V přesilovce od modré napřáhl Vráblík a jeho bombu našel Novotný až v síti.

Ale to bylo z domácí strany všechno. Následovala zlá desetiminutovka, ve které Pražané čtyřmi góly dokonale zápas obrátili. Nejprve v polovině zápasu při hře čtyři na čtyři tečoval Poláškovu střelu mimo dosah Kůdely Cingel. Ve 36. min. už bylo vyrovnáno. Dokonce ve vlastním oslabení našel po rychlé akci Ďaloga Cingela a ten usměrnil kotouč za záda už bezmocného Kůdely. Záhy poté se trefil přesně Bahenský a domácí zmar dokonal pouhé čtyři vteřiny před druhou sirénou přesnou tečí a završeným hattrickem Cingel.

Domácí zmar pokračoval i v závěrečné části hry. Pátý gól přidal Torquato a zdálo se, že je po zápase. Ale domácí, kteří  měli v nohou úterní duel na Kladně, v sobě vydolovali poslední zbytky sil a díky gólům Vráblíka a Vaniše dokázali snížit na rozdíl jediného gólu.

Ale to bylo z jejich strany všechno, protože přišly další chyby v obraně, po nichž Cingel svým čtvrtým gólem a Torquato zajistili Spartě definitivní výhru 7:4.

Branky a nahrávky: 14. Bárta (L. Marek), 26. Vráblík (Vaniš, Mucha), 56. Vráblík (Pajič, Boháč), 58. Vaniš (Bárta) – 32. Cingel (Polášek, Hrbas), 36. Cingel (Ďaloga), 39. Bahenský (Chlapík, Volek), 40. Cingel (Sabolič, Torquato), 45. Torquato, 58. Cingel (Torquato), 58. Torquato.

Vyloučení 9:8 (navíc dom. Boháč a host. Volek 10 min.), využití 2:0, v oslabení 0:1.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Jindra, Kostka. Diváci: 2965.

ČEZ Motor: Kůdela – Punčochář, Parýzek, D. Růžička, Chmelíř, Vráblík, Mucha, Bajaník, Semrád – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Jos. Straka, Heřman – L. Marek, Přibyl, Pašek – Vaniš, Bárta, Švihálek. Trenéři Rosol a Bělohlav.

Sparta: Novotný – Piskáček, Ďaloga, Polášek, Hrbas, Zadražil, Švrček – Sabolič, Torquato, Cingel – Chlapík, Volek, Bahenský – Procházka, Schwamberger, Dvořáček. Trenéři Jandač a Moták.