VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S trenérem Prospalem přijde vysoká náročnost, věří manažer Motoru Bednařík

České Budějovice – Sportovní cíl se splnit nepodařilo. Hokejisté ČEZ Motoru opět nedosáhli na kýžený postup do extraligy. Nezahráli si ani baráž, když vypadli v semifinále play off WSM s Kladnem. Za nedávno skončeným ročníkem jsme se ohlédli a o plánech pro ten další jsme hovořili s generálním manažerem klubu Stanislavem Bednaříkem.

9.4.2018
SDÍLEJ:

Stanislav BednaříkFoto: Deník/ Jan Škrle

Zkuste popsat hlavní příčiny, proč se vám nepodařilo splnit stanovený cíl?
Závěry analýzy, kterou předložili trenéři vedení klubu, vyplývá, že hlavní příčinou byl nevhodně složený kádr. Jak z hlediska věkového průměru, tak i charakteru. Nefungovaly osobní vztahy mezi hráči.

Věděli jste jako vedení klubu o problémech v kabině?
Že něco v kabině nefunguje, jsem se poprvé dozvěděl někdy na přelomu ledna a února. Krátce poté jsem byl informován, že problémy, které se objevily, jsou vyřešeny. Před posledním utkáním základní části přišli trenéři znovu s tím, že vztahy v kabině nefungují tak, jak by měly. A že by byli rádi, kdyby jim vedení pomohlo situaci řešit.

Byly podle vás špatné vztahy v kabině hlavním důvodem, proč mužstvo nepostoupilo ani do baráže?
Jak už jsem uvedl na začátku, podle trenérského štábu to byly právě vztahy v kabině a vysoký věkový průměr týmu. Za sebe bych ještě doplnil, že jsme zaostávali za soupeři v pohybu. Což může souviset s vyšším věkovým průměrem týmu, ale také nemusí.

Hlavní trenér Marian Jelínek v rozhovoru po skončení sezony uvedl, že uvažoval o vyřazení některých klíčových hráčů z týmu. Konzultoval s vámi tento krok, který nakonec neuskutečnil?
Ano. A vedení klubu vždycky stálo za tím, jaké rozhodnutí by se odhodlali trenéři udělat ve snaze klubu pomoci.

Mužstvo, které se vám podařilo pro minulou sezonu sestavit, bylo za pět let fungování obrozeného Motoru nejsilnější. Souhlasíte?
Ano, viděl jsem ho právě tak. V průběhu sezony jsem neměl žádný závažný signál, že bychom měli mužstvo nevhodně složené. Naopak. Ještě jsme v prosinci a lednu usilovali o dalšího třicátníka Jiřího Novotného. Kontakt, ale nikterak intenzivní, proběhl i s bratry Michálkovými. Zejména o Zbyňkovi jsme opakovaně mluvili.

Vztahy nevztahy, neměl se tento tým dostat díky své kvalitě alespoň do baráže?
Podle mého měl tento tým, a myslím tím hráče i trenéry, postoupit do extraligy. Jak říkáte, vztahy nevztahy.

Co bude dál? Novým trenérem bude Václav Prospal. Proč právě on?
Věřím, že s ním přijde vysoká náročnost na hráče jak v utkání, tak i v tréninku. Že z hráčů dostane sto procent. A navíc nepůjde do prostředí, které by mu mělo být neznámé. Jsme dlouhodobě v kontaktu, sbíral informace v posledních letech snad o každém našem utkání. U Vaška letos na jaře došlo k tomu, že se dostal z hlediska rodinné situace do fáze, kdy si může dovolit vrátit se z Ameriky do České republiky. Na rok, na dva, nebo třeba na deset. To nevím. O této situaci jsem věděl, oslovil jsem ho a on naši nabídku akceptoval.

Václav Prospal je aktuálně asistentem trenéra u národního týmu, ale sám ještě v roli hlavního kouče nikdy dospělé mužstvo nevedl. Neskýtá to jisté riziko?
Samozřejmě je to riziko. Ale věříme tomu, že Venca bude schopen přinést do kabiny přesně to, co dlouhodobě chceme a hledáme. S jakým úspěchem, to se teprve uvidí. Vašek má ale jednoznačné charakterové přednosti, které ve svém hokejovém životě dlouhodobě prokazoval. Trenérskou zkušenost má zatím zejména u mládeže. To je pravda. Mimochodem je ve Spojených státech velmi úspěšným trenérem mládežnického týmu. Ale dvě sezony v roli asistenta u seniorského národního týmu rozhodně nelze označit za zkušenost nula. To v žádném případě.

Nový hlavní trenér by měl být také v čele sportovního úseku klubu. Co to v praxi znamená?
Více méně to tak bude, ale pouze u seniorského týmu, ne celého klubu. Venca bude hlavní trenér s rozšířenými pravomocemi, jako to bylo už v případě jeho dvou předchůdců. To znamená, že bude mít zásadní vliv na skladbu hráčského kádru, samozřejmě do limitu našich finančních možností. On sám si sestaví a rozdělí úkoly i v rámci trenérského týmu. Opět se ale musí vejít do finančního limitu. Bude tedy zodpovědný za mužstvo a bude jeho stavitelem. Všechny administrativní věci, které souvisejí se sportovním úsekem, ale dělat nebude. Tuto provozně administrativní činnost má v klubu dlouhodobě na starosti Petr Sailer.

Václav Prospal dlouhodobě žije v Americe. Nebude pro něj při sestavování kádru problém, že nezná detailně hráče našich soutěží?
Možná ano. Venca je ale hokejový fanatik. Třebaže žije v Americe, tak má solidní přehled, jak WSM liga vypadá, a kteří hráči se v ní pohybují. Je to až úsměvné, ale poslední tři roky ode mě po každém našem utkání očekával zprávu, jak zápas vypadal, a kdo a jak hrál. A nejsem zdaleka jediný, kdo mu podával informace o tom, co se na ledě dělo. To je jedna věc. Za druhé se v průběhu léta, které trávil vždycky tady, chodil dívat na naše tréninky a zápasy. Poslední dva roky, kdy je u reprezentace, v průběhu sezony párkrát přijel do Českých Budějovic a vždycky dorazil na naše zápasy. Základní přehled o našich hráčích tedy má.

Realizační tým už si nový trenér vybral?
Je to v jednání.

Bude hodně obměněný?
Je možné, že někteří z členů současného šestičlenného realizačního týmu zůstanou. Ale opravdu nechci předbíhat.

Co se týká hráčského kádru, několik hokejistů má platné smlouvy a dalším jste uplatnili opci. S těmito hokejisty počítáte do příští sezony?
Ano. S těmi trenér Prospal počítá. Ale zda na celou sezonu, to ukáže až jejich výkonnost.

Drtivá většina hráčů má smlouvy platné do konce dubna, takže moc informací o příchodech a odchodech zatím jasných není?
Jednání probíhají. Venca Prospal by měl v nejbližších dnech přiletět. Neznám přesný program národního týmu, ale určitě se sejdeme, abychom na těchto věcech dál pracovali. Od okamžiku, kdy Venca kývl, tak mám skoro každý den dvou až tří hodinové rozhovory s Amerikou (úsměv). Rozhodně nespíme.

Zeptám se alespoň, jak to vypadá se třemi ikonami budějovického hokeje Václavem Nedorostem, Zdeňkem Kutlákem a Filipem Novákem? Budou pokračovat dál?
V první řadě neví oni sami, zda chtějí pokračovat. Až budou mít jasno, můžeme se případně bavit dál.

Měla nepříliš povedená sezona nějakou negativní odezvu od vašich sponzorů? Jak vypadá ekonomická situace pro příští ročník?
Otevřeli jsme jednání s našimi hlavními partnery a musím přiznat, že před čtrnácti dny jsem byl optimističtější než dnes. Ale ještě není nic definitivní. Jednání budou pokračovat.

Rozpočet klubu by mohl být v příští sezoně zhruba ve stejné výši jako letos?
Když se nic zásadního nestane, tak se rozpočet bude blížit tomu letošnímu. Určitě nebude stejný. Letos se nám podařilo sehnat relativně hodně peněz. Všechny jsme se snažili investovat zejména do posílení hráčského kádru zkušenými hráči. Bohužel výsledek byl velmi špatný. Věřím, že se budeme příští sezonu snažit více zabudovávat do kádru naše mladíky. S Vencou Prospalem jsme v tomto smýšlení jednoznačně na jedné vlně. Starší dorost nám navíc vyhrál mistrovství republiky a věřím, že někteří z těchto talentovaných kluků si místo v áčku vybojují.

Kdy budete zahajovat letní přípravu na další sezonu?
Letos budeme mít dostatečný prostor na letní přípravu, což v minulé sezoně nebylo a možná nám to také trochu chybělo. S některými hráči začneme přípravu už šestnáctého dubna.

Kdo letní přípravu povede, když bude Václav Prospal u národního týmu?
Členové realizačního týmu, kteří do té doby budou snad jmenováni. Chtěl bych celý realizační tým představit fanouškům najednou, možná to tak ale nedopadne. Uvidíme. Formát letošní letní přípravy dozná oproti předcházejícím letům dost zásadní změny. Hráči budou rozděleni do tří samostatných tréninkových skupin. Každá skupina bude trénovat pod vedením nějakého kondičního trenéra. Obsah tréninku budou konzultovat s hlavním trenérem.

Budou součástí letní přípravy opět i tréninky na ledě?
Nepočítáme s tím.

Autor: Pavel Kortus

9.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci OBCHODNÍ PORADCE PO TELEFONU. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: zkušenosti s prodejem, komunikativnost, znalost českého jazyka slovem i písmem, samostatná práce s PC, soutěživost, cílevědomost, nadšení pro týmovou práci., Nabízíme: zázemí stabilního zaměstnavatele, zajímavé platové ohodnocení podle dosažených výsledků, příjemné pracovní prostředí, průběžné vzdělávání v oblasti prodeje, marketingu apod., Bonusy: příspěvek na stravenky, zaměstnanecké benefity, sick days, teambuildingové akce, zavedený přátelský kolektiv, pružná pracovní doba - žádné směny - práce pouze v týdnu (večery i víkendy volné), Teď již stačí jen zaslat životopis s průvodní větou "Proč právě já?" na e-mail: petra.dvorakova@ci.cz a vyčkat na náš kontakt. Těším se na případné setkání.. Pracoviště: Český internet s.r.o., Kostelní, č.p. 942, 370 04 České Budějovice 4. Informace: Petra Dvořáková, .

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka 26 000 Kč

Odborní asistenti v administrativě ADMINISTRÁTOR/KA VEŘEJNÝCH ZAKÁZEK. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: Administrace a realizace veřejných zakázek na dodávky, služby nebo stavební práce dle zákona č.134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, a související legislativy a dle pravidel poskytovatelů dotací a úkony s tím spojené, intenzivní spolupráce s externími administrátory veřejných zakázek, spolupráce s odbornými garanty, řešiteli projektů a vědeckými pracovníky při tvorbě zadávacích podmínek, realizace procesu veřejných zakázek v elektronickém nástroji, ve veřejných informačních systémech a v dalších informačních systémech, spolupráce při vytváření vnitřních pravidel nebo směrnic v oblasti veřejných zakázek (školení), příprava podkladů pro kontroly, audity, Požadujeme: VŠ vzdělání právnického/ekonomického zaměření (min. bakalářský stupeň), zájem o problematiku veřejných zakázek, praxe v oboru výhodou, alespoň základní znalost zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů a související legislativy , znalost anglického jazyka (min. B1), výborná znalost práce v MS OFFICE (Word, Excel atd.), schopnost samostatné práce, součinnost s ostatními spolupracovníky v týmu, komunikační a organizační dovednosti, přátelské vystupování, čistý trestní rejstřík, občanská bezúhonnost, Nabízíme: 5 týdnů dovolené, dotované závodní stravování, příjemný pracovní kolektiv, benefity ze sociálního fondu, pracovní smlouva na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení, Strukturovaný životopis s motivačním dopisem zasílejte na e-mail: vendula.aubrechtova@bc.cas.cz.. Pracoviště: Biologické centrum av čr, v. v. i., Branišovská, č.p. 1160, 370 05 České Budějovice 5. Informace: Vendula Aubrechtová, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 28 000 Kč

Svářeči SVÁŘEČ KOVŮ - ocelové konstrukce - náborový příspěvek. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Svářečské a zámečnické práce - svařování ocelových konstrukcí, příprava svarových ploch, vrtání, střihání, řezání.Požadujeme vyučení ve strojírenském oboru, dobrá znalost čtení výkresové dokumentace, manuální zručnost. Svářečské oprávnění CO2. , NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK ve výši 20.000,- Kč, Strukturovaný životopis zasílejte na e-mail: personal@ege.cz.. Pracoviště: Ege, spol. s r.o. - u pily, U Pily, č.p. 741, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Jana Huddleston, +420 387 764 104.

Obchod - Obchod Ostatní pomocní pracovníci 22 000 Kč

Ostatní pomocní manipulační pracovníci (kromě výroby) DĚLNÍK KOMPLETACE A EXPEDICE - ocelové konstrukce - náborový příspěvek. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Balení výrobků, manipulace s ocelovými konstrukcemi pomocí jeřábu, vázání břemen, nakládka a vykládka vozidel., Jednosměnný provoz., Kvalifikační předpoklady: , Základní vzdělání/vyučení , Platné oprávnění na VZV do 5ti tun, Vazačské a jeřábnické zkoušky výhodou, Pečlivost, zodpovědnost, Strukturovaný životopis zasílejte na email: personal@ege.cz, NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK ve výši 20.000,- Kč. Pracoviště: Ege, spol. s r.o. - u pily, U Pily, č.p. 741, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Jana Huddleston, +420 387 764 104.


Kapitán Lukáš Květoň

Motor díky gólové smršti ve třetí třetině otočil duel s Frýdkem - Místkem

David Gába

Přátelské jihočeské hokejové derby jednoznačnou záležitostí Motoru

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONU
včera 16:36

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

včera 14:50

Snad jsem přispěl k současné úrovni, říká končící legenda MFK Vyškov Hodinář

/ROZHOVOR/ V utkání z posledního jarního kola Moravskoslezské ligy s Petřkovicemi vyběhl na trávník v 87. minutě a s krátkým nastavením hry to byly jeho poslední chvíle v dresu Vyškova, který oblékal dlouhých dvanáct let. „Bylo to krásné období, ale teď se chci věnovat svým koníčkům a profesním záměrům, včetně studia,“ říká David Hodinář, dlouholetá opora MFK Vyškov a v posledních dvou sezonách asistent trenéra Trousila.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
včera 16:32

Cíl Viktorie? Obhájit titul a neztratit se v Lize mistrů

Když hrajete pravidelně evropské poháry, ve sbírce máte máte pět domácích titulů a navíc jste úřadující šampioni, tak i pro novu sezonu musíte mít ty nejvyšší cíle.

včera 14:29

Brankář Vaclík po přestupu do Sevilly: Škoda, že s Ronaldem jsme se minuli

/ROZHOVOR/ Loni se brankář Tomáš Vaclík přestupu do Benfiky Lisabon nedočkal, letos mu však přesun na Pyrenejský poloostrov vyšel. Zamířil do španělské Sevilly.

Fotbalové prázdniny končí, Dynamo i Táborsko v neděli doma

České Budějovice - Fotbalové prázdniny končí, už v neděli půjdou fanoušci v Č. Budějovicích i v Táboře na úvodní zápasy II. ligy: Dynamo hraje s Třincem, Táborsko s Hradcem (začátky shodně v 17.00).

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
2. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
3. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
8. AC Sparta Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Viktoria Plzeň 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT