VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S trenérem Prospalem přijde vysoká náročnost, věří manažer Motoru Bednařík

České Budějovice – Sportovní cíl se splnit nepodařilo. Hokejisté ČEZ Motoru opět nedosáhli na kýžený postup do extraligy. Nezahráli si ani baráž, když vypadli v semifinále play off WSM s Kladnem. Za nedávno skončeným ročníkem jsme se ohlédli a o plánech pro ten další jsme hovořili s generálním manažerem klubu Stanislavem Bednaříkem.

9.4.2018
SDÍLEJ:

Stanislav BednaříkFoto: Deník/ Jan Škrle

Zkuste popsat hlavní příčiny, proč se vám nepodařilo splnit stanovený cíl?
Závěry analýzy, kterou předložili trenéři vedení klubu, vyplývá, že hlavní příčinou byl nevhodně složený kádr. Jak z hlediska věkového průměru, tak i charakteru. Nefungovaly osobní vztahy mezi hráči.

Věděli jste jako vedení klubu o problémech v kabině?
Že něco v kabině nefunguje, jsem se poprvé dozvěděl někdy na přelomu ledna a února. Krátce poté jsem byl informován, že problémy, které se objevily, jsou vyřešeny. Před posledním utkáním základní části přišli trenéři znovu s tím, že vztahy v kabině nefungují tak, jak by měly. A že by byli rádi, kdyby jim vedení pomohlo situaci řešit.

Byly podle vás špatné vztahy v kabině hlavním důvodem, proč mužstvo nepostoupilo ani do baráže?
Jak už jsem uvedl na začátku, podle trenérského štábu to byly právě vztahy v kabině a vysoký věkový průměr týmu. Za sebe bych ještě doplnil, že jsme zaostávali za soupeři v pohybu. Což může souviset s vyšším věkovým průměrem týmu, ale také nemusí.

Hlavní trenér Marian Jelínek v rozhovoru po skončení sezony uvedl, že uvažoval o vyřazení některých klíčových hráčů z týmu. Konzultoval s vámi tento krok, který nakonec neuskutečnil?
Ano. A vedení klubu vždycky stálo za tím, jaké rozhodnutí by se odhodlali trenéři udělat ve snaze klubu pomoci.

Mužstvo, které se vám podařilo pro minulou sezonu sestavit, bylo za pět let fungování obrozeného Motoru nejsilnější. Souhlasíte?
Ano, viděl jsem ho právě tak. V průběhu sezony jsem neměl žádný závažný signál, že bychom měli mužstvo nevhodně složené. Naopak. Ještě jsme v prosinci a lednu usilovali o dalšího třicátníka Jiřího Novotného. Kontakt, ale nikterak intenzivní, proběhl i s bratry Michálkovými. Zejména o Zbyňkovi jsme opakovaně mluvili.

Vztahy nevztahy, neměl se tento tým dostat díky své kvalitě alespoň do baráže?
Podle mého měl tento tým, a myslím tím hráče i trenéry, postoupit do extraligy. Jak říkáte, vztahy nevztahy.

Co bude dál? Novým trenérem bude Václav Prospal. Proč právě on?
Věřím, že s ním přijde vysoká náročnost na hráče jak v utkání, tak i v tréninku. Že z hráčů dostane sto procent. A navíc nepůjde do prostředí, které by mu mělo být neznámé. Jsme dlouhodobě v kontaktu, sbíral informace v posledních letech snad o každém našem utkání. U Vaška letos na jaře došlo k tomu, že se dostal z hlediska rodinné situace do fáze, kdy si může dovolit vrátit se z Ameriky do České republiky. Na rok, na dva, nebo třeba na deset. To nevím. O této situaci jsem věděl, oslovil jsem ho a on naši nabídku akceptoval.

Václav Prospal je aktuálně asistentem trenéra u národního týmu, ale sám ještě v roli hlavního kouče nikdy dospělé mužstvo nevedl. Neskýtá to jisté riziko?
Samozřejmě je to riziko. Ale věříme tomu, že Venca bude schopen přinést do kabiny přesně to, co dlouhodobě chceme a hledáme. S jakým úspěchem, to se teprve uvidí. Vašek má ale jednoznačné charakterové přednosti, které ve svém hokejovém životě dlouhodobě prokazoval. Trenérskou zkušenost má zatím zejména u mládeže. To je pravda. Mimochodem je ve Spojených státech velmi úspěšným trenérem mládežnického týmu. Ale dvě sezony v roli asistenta u seniorského národního týmu rozhodně nelze označit za zkušenost nula. To v žádném případě.

Nový hlavní trenér by měl být také v čele sportovního úseku klubu. Co to v praxi znamená?
Více méně to tak bude, ale pouze u seniorského týmu, ne celého klubu. Venca bude hlavní trenér s rozšířenými pravomocemi, jako to bylo už v případě jeho dvou předchůdců. To znamená, že bude mít zásadní vliv na skladbu hráčského kádru, samozřejmě do limitu našich finančních možností. On sám si sestaví a rozdělí úkoly i v rámci trenérského týmu. Opět se ale musí vejít do finančního limitu. Bude tedy zodpovědný za mužstvo a bude jeho stavitelem. Všechny administrativní věci, které souvisejí se sportovním úsekem, ale dělat nebude. Tuto provozně administrativní činnost má v klubu dlouhodobě na starosti Petr Sailer.

Václav Prospal dlouhodobě žije v Americe. Nebude pro něj při sestavování kádru problém, že nezná detailně hráče našich soutěží?
Možná ano. Venca je ale hokejový fanatik. Třebaže žije v Americe, tak má solidní přehled, jak WSM liga vypadá, a kteří hráči se v ní pohybují. Je to až úsměvné, ale poslední tři roky ode mě po každém našem utkání očekával zprávu, jak zápas vypadal, a kdo a jak hrál. A nejsem zdaleka jediný, kdo mu podával informace o tom, co se na ledě dělo. To je jedna věc. Za druhé se v průběhu léta, které trávil vždycky tady, chodil dívat na naše tréninky a zápasy. Poslední dva roky, kdy je u reprezentace, v průběhu sezony párkrát přijel do Českých Budějovic a vždycky dorazil na naše zápasy. Základní přehled o našich hráčích tedy má.

Realizační tým už si nový trenér vybral?
Je to v jednání.

Bude hodně obměněný?
Je možné, že někteří z členů současného šestičlenného realizačního týmu zůstanou. Ale opravdu nechci předbíhat.

Co se týká hráčského kádru, několik hokejistů má platné smlouvy a dalším jste uplatnili opci. S těmito hokejisty počítáte do příští sezony?
Ano. S těmi trenér Prospal počítá. Ale zda na celou sezonu, to ukáže až jejich výkonnost.

Drtivá většina hráčů má smlouvy platné do konce dubna, takže moc informací o příchodech a odchodech zatím jasných není?
Jednání probíhají. Venca Prospal by měl v nejbližších dnech přiletět. Neznám přesný program národního týmu, ale určitě se sejdeme, abychom na těchto věcech dál pracovali. Od okamžiku, kdy Venca kývl, tak mám skoro každý den dvou až tří hodinové rozhovory s Amerikou (úsměv). Rozhodně nespíme.

Zeptám se alespoň, jak to vypadá se třemi ikonami budějovického hokeje Václavem Nedorostem, Zdeňkem Kutlákem a Filipem Novákem? Budou pokračovat dál?
V první řadě neví oni sami, zda chtějí pokračovat. Až budou mít jasno, můžeme se případně bavit dál.

Měla nepříliš povedená sezona nějakou negativní odezvu od vašich sponzorů? Jak vypadá ekonomická situace pro příští ročník?
Otevřeli jsme jednání s našimi hlavními partnery a musím přiznat, že před čtrnácti dny jsem byl optimističtější než dnes. Ale ještě není nic definitivní. Jednání budou pokračovat.

Rozpočet klubu by mohl být v příští sezoně zhruba ve stejné výši jako letos?
Když se nic zásadního nestane, tak se rozpočet bude blížit tomu letošnímu. Určitě nebude stejný. Letos se nám podařilo sehnat relativně hodně peněz. Všechny jsme se snažili investovat zejména do posílení hráčského kádru zkušenými hráči. Bohužel výsledek byl velmi špatný. Věřím, že se budeme příští sezonu snažit více zabudovávat do kádru naše mladíky. S Vencou Prospalem jsme v tomto smýšlení jednoznačně na jedné vlně. Starší dorost nám navíc vyhrál mistrovství republiky a věřím, že někteří z těchto talentovaných kluků si místo v áčku vybojují.

Kdy budete zahajovat letní přípravu na další sezonu?
Letos budeme mít dostatečný prostor na letní přípravu, což v minulé sezoně nebylo a možná nám to také trochu chybělo. S některými hráči začneme přípravu už šestnáctého dubna.

Kdo letní přípravu povede, když bude Václav Prospal u národního týmu?
Členové realizačního týmu, kteří do té doby budou snad jmenováni. Chtěl bych celý realizační tým představit fanouškům najednou, možná to tak ale nedopadne. Uvidíme. Formát letošní letní přípravy dozná oproti předcházejícím letům dost zásadní změny. Hráči budou rozděleni do tří samostatných tréninkových skupin. Každá skupina bude trénovat pod vedením nějakého kondičního trenéra. Obsah tréninku budou konzultovat s hlavním trenérem.

Budou součástí letní přípravy opět i tréninky na ledě?
Nepočítáme s tím.

Autor: Pavel Kortus

9.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 78 Kč Pomocníci v kuchyni POMOCNÍCI V KUCHYNI. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 78 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: předem nutno telefonicky sjednat schůzku. Pracoviště: St arkada s.r.o. - haklovy dvory, Haklovy dvory, č.p. 2235, 370 05 České Budějovice 5. Informace: Alla Goretkiová, +420 774 560 145. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 17 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci SEKRETÁŘKA, ASISTENT/KA - PŘÍPRAVÁŘ/KA STAVEB. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme sekretářku, asistentku, přípravářku staveb pro malou stavební firmu v Českých Budějovicích., Náplň práce: poptávky a objednávky materiálů, vyhodnocení nejvýhodnější nabídky, kontrola výkazů výměr, případné doplnění chybějících položek, komunikace se zákazníkem, koordinace závozů materiálů na stavby apod., Požadujeme: důslednost, systematičnost, schopnost a ochota učit se novým věcem, logické myšlení, organizační schopnost, pečlivost, spolehlivost, znalost výkresové dokumentace a stavebních materiálů výhodou, dobrá znalost práce v MS Office, práce s chytrým telefonem - komunikace WhatsApp apod., Nabízíme: firemní telefon, PC, práci v rodinném kolektivu a z toho plynoucí firemní benefity (např. možnost práce z domova apod.), individuální přístup, po zapracování a samostatné práci adekvátní růst platu.. Pracoviště: Stavitelství stehlík s.r.o., Pod Stařečkem, č.p. 413, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Petr Stehlík, +420 720 200 690. Administrativa - Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, 32 000 Kč Odborní pracovníci v oblasti personalistiky, ekonomové práce PRACOVNÍK KLIENTSKÉHO SERVISU - personalista. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 32000 kč, mzda max. 38000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADUJEME: min. SŠ s matur.a praxí min. 2 roky v jakémkoliv oboru; čistý výpis z RT;velmi dobrou znalost práce na PC (MS Office);zákl.znalost Zák.práce; všeob.přehled;komunikativnost a velmi příjemné, vstřícné vystupování; pečlivost. , NÁPLŇ PRÁCE: kompletní zajištění lidských zdrojů a pers.záležitostí;sběr, evidence a zpracování dat o uchazečích a zaměstnancích a aktivní komunikace s nimi;organizace výběr.řízení;uzavírání pracovněpráv.smluv;komunikace s orgány st.správy ve vztahu k pers.záležitostem;obsazování volných míst a další admin.a pers.práce související s náborem, nástupem a ukončením prac.poměru;vstupní školení BOZP, PO a jejich evidence; zpracování a třídění dokumentů z oblasti personalistiky;org.chodu kanceláře správy firmy; a další operativní úkoly dle nadřízeného.NABÍZÍME: zázemí stabilní dlouholeté společnosti; nástupní mzdu 1 rok 32 000 Kč, 2 rok 35 000 Kč, 3 rok 38 000 Kč;příspěvek na penzij.připojištění po 12-ti měsících trvání poměru u nás;možnost využívat firemní fitness;k dispozici: služební telefon. Prac.doba jednosměnná dle provozní doby firmy PO,ÚT,ČT 8:30-16:30, ST 8:30-18:30, PÁ 8:30-15:00.V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis na e-mail: job@kvalita.com, v předmětu e-mailu uveďte „PRACOVNÍK KLIENTSKÉHO SERVISU - personalista".Vybrané uchazeče pozveme k osobnímu pohovoru.. Pracoviště: Kvalita náhradní plnění s.r.o., Dvořákova, č.p. 383, 370 01 České Budějovice 1. Informace: Klára Šaňková, +420 387 200 886. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních ÚKLIDOVÝ PRACOVNÍK/CE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: v případě potřeby práce i o víkendech. Pracoviště: Čistící stroje s.r.o., 370 01 České Budějovice 1. Informace: Larysa Bedrynec, +420 774 064 383.

Ilustrační fotografie.

Házenkáři nehráli, ženy vyhrály

Volejbal, Jihostroj - Příbram, extraliga muži, České Budějovice.
11

Jihostroj doma porazil Příbram 3:0 a je v čele extraligy volejbalistů

Obránce Zdeněk Čáp definitivně končí v Motoru, bude hrát za Prostějov

České Budějovice – Obranné řady Motoru v poslední době vykrystalizovaly do jasné podoby. Vedle sedmi stálých obránců jsou případně k dispozici i mladíci Vojtěch Doktor a Václav Prospal, na hostování v Havířově se rozehrává i Ondřej Kachyňa. Do výběru a koncepce trenérů tak nezapadl Zdeněk Čáp, který tudíž v Českých Budějovicích končí, a s tím zaniká i jeho hostování v Přerově. Jeho smlouvu přebírá Prostějov, kde bude odchovanec hradeckého hokeje pokračovat.

Dvě medaile od jedenáctiletých

České Budějovice – V zimním poháru 11letých v plavání v Mladé Boleslavi se do dělby medailí zapojili i Jihočeši. Zaplavali dvanáct nejlepších letošních výkonů v kraji (ve výsledcích tučně).

ČEZ Motor zazářil a vyhrál na ledě lídra Chance ligy v Jihlavě!

Jihlava - Zabrali v pravý čas. Hokejistům ČEZ Motoru České Budějovice se podařil husarský kousek, když dokázali ve 32. kole soutěže zvítězit na ledě lídra první Chance ligy Jihlavy 2:0. V pondělí hrají Jihočeši doma se Slavií Praha (17.30). 

„Mrňousové“ bez medaile

České Budějovice – V zimním poháru ČR desetiletého žactva v Jablonci měla z Jihočechů ke stupních vítězů nejblíže Eliška Jahodová z Jindřichova Hradce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT