Za zmínku stojí také divácká kulisa. Že diváci chodí do Budvar arény v hojném počtu, to se všeobecně ví. Ale 4400 fanoušků na přátelském utkání, to je skutečně obdivuhodná suma. „Diváky máme skvělé," přikyvuje Švihálek.

Byl to hodně odlišný zápas od klasických letních přátelských duelů s tuzemskými soupeři?
Byl to jiný zápas. Přijel soupeř z KHL, který nám docela zavíral střední pásmo. V každém případě to bylo jiné utkání, než jaká budeme hrát v sezoně. Na druhou stranu jsme dokázali, že i s takovým týmem můžeme hrát. Chvílemi jsme byli i lepší a měli jsme více ze hry. Bohužel nás srazil gól v poslední vteřině zápasu.

Při pohledu z tribuny se zdálo, že se hraje ve vysokém tempu a hodně se bruslí. Měl jste na ledě podobný dojem?
Rusové jsou zvyklí hodně bruslit a my jsme se jim museli přizpůsobit, abychom stačili držet krok. Soupeř měl velkou kvalitu a donutil nás, abychom bruslili více, než bývá v jiných zápasech.

Na šance jste určitě vyhráli, ale o jediný gól nakonec zvítězil soupeř.
Šance jsme určitě měli. Také proto, že nás hosté tolik nenapadali. Nastřelili jsme i dvě tyčky a kdybychom něco proměnili, tak by asi výsledek vypadal jinak. Na to se ale nemůžeme vymlouvat. Pořád je to příprava a důležité budou až mistrovské zápasy.

Jednu tyčku jste nastřelil také vy osobně. Pálil jste poměrně z úhlu. Doufal jste, že váš projektil skončí v brance?
Z úhlu to docela bylo, ale samozřejmě to zamrzí, protože už bych také potřeboval dát nějaký gól. Rád bych se konečně letos trefil, ale těžkou hlavu si z toho zase nedělám. Až to tam spadne, tak to tam spadne.

Kousek štěstí v koncovce vám chyběl, ale velmi dobře chytal také finský gólman v dresu Chabarovsku Metsola. Souhlasíte?
Chytal dobře, ale také tam byly nějaké odražené puky, které jsme mohli dorazit. Bohužel se nám to ale nepovedlo. Obránci Chabarovsku tam vždy byli dříve. V předbrankovém prostoru musíme být důraznější. Na tom je třeba zapracovat.

Půl minuty před koncem byl vyloučen váš spoluhráč Jakub Suchánek a soupeř dal vítězný gól pouhou vteřinu před koncem. Mrzelo vás to hodně?
Kubův zákrok jsem neviděl, takže bych to nerad nějak hodnotil. Každopádně jsme to měli dohrát na remízu, případně zápas i vyhrát.

Přes smolnou porážku se celkově zdá, že se vám podařilo zformovat pro první ligu silný tým, který by měl mít ty nejvyšší ambice. Cítíte to podobně?
Zatím to vypadá opravdu velice dobře. Ještě navíc máme nějaké zraněné kluky, kteří by se měli vrátit a náš kádr by tak měl získat ještě větší sílu.