Domácí nastoupili ve vítězné sestavě ze čtvrtečního duelu se Slovanem, na marodce nadále zůstává trio Kolarz, Pletka a Květoň. České Budějovice – Ve svém pátém vystoupení v mezinárodní European Trophy vyhráli hokejisté HC Mountfield nad Vídní 4:0.České Budějovice – Ve svém pátém vystoupení v mezinárodní European Trophy vyhráli hokejisté HC Mountfield nad Vídní 4:0.

Jihočeši od úvodních minut potvrzovali roli favorita. Do vedení šli už ve 4. min., kdy Novákovu střelu z dálky gólman Diviš jen vyrazil před sebe a Kašpařík kotouč pohotově umístil za jeho záda. Na druhý gól se čekalo pouhé tři minuty. V premiérové přesilovce zápasu napřáhl od modré obránce Novák a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Hodně neškodní hosté hrozili jen výjimečně. Ofner se ocitl sám před Kovářem, ale nastřelil jen tyč jeho klece.

Po změně stran domácí ubrali na tempu a jejich převaha už nebyla tak citelná. Rakušané se mohli vrátit do hry při přesilovce pět na tři, ale Kovář v brance svůj tým výrazně podržel. Ve 35. min. přidali Jihočeši třetí gól. Kuchejda se nejlépe zorientoval před brankářem Divisem a bekhendem ho překonal v momentu, kdy mu jeden z jeho spoluhráčů vyrazil hůl z ruky.

Ve třetím dějství potěšil diváky ukázkový bodyček Mikuše na Ferlanda, jenž značně frustrován zamířil do kabin. V pohodě hrající domácí v přesilovce pět na tři nastřelili spojnici břevna a tyče Martynkem, ale jinak se hra rozdrobila do množství drobných šarvátek a zcela ztratila tempo. Podráždění hosté hokejově zaostávali, ale trestnou lavici plnili prakticky neustále. V přesilovce pět na tři přidal čtvrtý gól Ptáček a ani tolik nevadilo, že Gulaš neproměnil trestné střílení.

Branky a nahrávky: 4. Kašpařík (Novák), 7. Novák (R. Pšurný, Mertl), 35. Kuchejda (R. Pšurný, Mertl), 50. Ptáček (Mikeska, Podlešák). Vyl. 8:15 (navíc dom. R. Pšurný 5 plus do konce, host. Lanz 10 min., Gratton do konce a Insana 5 plus do konce), využ. 2:0. Rozhodčí: Homola, Souček - Kostka, Jindra, 1500 diváků.

Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš – Šimánek, Kašpařík, Martynek - Gulaš, Langhammer, Podlešák – Sailer, Mikeska, Červený - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný (50. Marek). Trenéři Výborný, Kupka a Gula.