Do Plzně odjížděla českobudějovická výprava s velkým odhodláním podpořeným dvěma přesvědčivými výhrami v posledních dvou domácích zápasech. Výkonem skutečně nezklamali, ale na body to bohužel nestačilo. „Po dobrých výkonech jsme věděli, že pro nás zápas v Plzni bude výzvou,“ přikyvuje trenér František Výborný. „Připravovali jsme se na bouřlivé prostředí, které tam tradičně bývá. Naši hráči prokázali značnou osobní statečnost a přes porážku jsme s výkonem týmu byli spokojeni,“ ujišťuje zkušený kouč.

Utkání bylo podle očekávání hodně vypjaté a plné emocí. „Z tohoto pohledu jsme to zvládli,“ tvrdí kouč. „Ubránili jsme se ve dvojnásobném oslabení a naopak jsme sami v přesilovce pět na tři dali gól. To bylo pozitivní. Byl to z naší strany vyrovnaný a týmový výkon. V poslední třetině jel Milan Gulaš sám na brankáře a pokud by dal gól, tak bychom třeba nějaký bod vyválčili,“ lituje trenér. „Je to tak trochu fráze, ale nějaký bod jsme si tentokrát asi zasloužili. Bohužel jsme ho ale neuhráli. Hned po zápase jsem hráčům řekl, že za takovýto výkon se nemusejí stydět. V Plzni bylo i hodně našich fanoušků a jsem rád, že viděli, jak jsme hráli. Určitě náš výkon ocení,“ je přesvědčen.

Nedělní duel opět provázel bratrský duel sourozenců Kovářových. Mladší útočník Jan v dresu Plzně opět překonal staršího Jakuba v brance Mountfieldu. Završil tak ojedinělou bilanci. Ve čtyřech vzájemných zápasech nasázel svému bratrovi neuvěřitelných pět gólů. „Vždycky jsem Kubu před utkáním s Plzní hecoval, že už konečně bráchu vychytá. Teď už jsem raději neřekl ani slovo. Vůbec jsem se o tom nezmínil, abych ho nestresoval. Bohužel to tam zase spadlo. Honza Kovář je šikovný hráč, a když se k němu kotouč v šanci dostane, tak většinou promění. Dal nám pět gólů. To některý hráč nedá za celou sezonu,“ usměje se Výborný.

Trenéři Mountfieldu mají k dispozici kompletní kádr. To je samozřejmě pozitivní, ale radost z toho asi nemůže mít Rudolf Červený, který přestože podával v posledních zápasech opravdu kvalitní výkony, po návratu Michala Mikesky zůstal v nevděčně roli třináctého útočníka. „Hodně jsme o tom přemýšleli. Mikeska je hráč pro první lajnu a je těžké ho do sestavy nezařadit. Také hned dal s Vítkovicemi důležitý gól. Máme třináct útočníků a vždycky to někdo odnese. Zvažovali jsme, že bychom Rudu Červeného točili ve čtvrté řadě s Pšurným a Kuchejdou pravidelně po zápasech. Čtvrtá lajna teď ale hraje tak dobře, že jsme do toho nechtěli sáhnout. Ruda je třináctým útočníkem trochu nezaslouženě, ale momentálně nevím, místo koho by hrál,“ jen bezmocně pokrčí rameny.

Červený svůj nekonečný boj o místo v sestavě nevzdává, což potvrdil v sobotu v první lize, kdy v dresu Písku přispěl gólem a asistencí k vítězství 3:2 v Benátkách.

O důležitosti úterníhoduelu se Slavií je zbytečné polemizovat. „Může to být zlomový zápas. Pokud uspějeme, tak by nás to mohlo ještě více nakopnout. Utkání je to v každém případě důležité,“ je si vědom.