Máte za sebou vydařený zápas se Slavií Praha, kterou jste porazili 4:1. Jak s odstupem času hodnotíte tento duel?
Byla to paráda. Vyhráli jsme za tři body, což bylo důležité, protože jsme předtím v Litoměřicích dva body ztratili. Tam nám utkání nevyšlo a hráli jsme špatně. V kabině jsme si k tomu ale něco řekli a se Slavií se nám dařilo. Soupeř měl hodně vyloučených, a i když jsme dali v přesilovce jen jeden gól, tak jsme Slavii dostávali pod tlak.

Slavia by měla patřit ke spolufavoritům první ligy. Čekali jste, že ji budete až takhle výrazně přehrávat?
Slavii jsme přehrávali, ale bylo to dáno také hodně tím, že hosté hráli špatně. Často byli dost zbytečně vylučováni a my jsme z toho těžili.

Vy jste odchovancem pražské Sparty. Měl pro vás tím pádem duel se Slavií ještě o trochu větší náboj?
Určitě. Jsem bývalý sparťan a pořád je to pro mě trochu derbíčko.

Na zápas přišlo více než šest tisíc diváků. Co jste říkal kulise?
Fantastická. Trošku jenom zápas pokazila mlha, která se nad ledem tvořila.

Ovlivnila poměrně hustá mlha průběh zápasu?
Bylo to trochu znát. Hlavně když se hrály přesilovky, nebo se tolik nebruslilo, tak se dělala mlha docela velká. Člověk pořádně neviděl. Když měl útočník puk za brankou, tak to bylo trochu těžší. Podmínky ale byly pro oba týmy stejné. Výhodu jsme měli v tom, že jsme vedli 4:1 a mohli jsme nahazovat puky. V tom jsme to měli trochu ulehčené.

Nakolik byla viditelnost snížená? Viděl jste vůbec při hře přes celé hřiště?
Na konec hřiště jsem neviděl. Gólmani říkali, že neviděli na modrou čáru.

Museli jste menší viditelnosti přizpůsobovat svou hru?
Bylo třeba dávat si mnohem větší pozor. V tom to bylo těžší.

Byl jste autorem vítězného gólu na 2:1 po skutečně vydařené individuální akci. Mohl byste ji přiblížit?
Křikl jsem si na spoluhráče o přihrávku. Viděl jsem, že se přede mnou otevřela hra a mohl bych jít dopředu. Periferně jsem si ale všiml, že se mě chystá atakovat hráč soupeře. Proto jsem raději nenahrával na střed, protože tento směr on mi blokoval. Stáhl jsem si puk a vyrazil dopředu. Neměl jsem komu nahrát, tak jsem zkusil vystřelit nad gólmanův beton a spadlo to tam.

Takhle jste si svou akci představoval?
Ano. Chtěl jsem vystřelit nad beton k tyči. Možná gólman čekal nahrávku. Těžko říct. Bylo tam místo, tak jsem vystřelil.

Nyní vás čeká zápas v Ústí nad Labem. Co od tohoto soupeře můžete očekávat?
Ústí hraje velice dobře především doma. Rozhodně nás čeká těžký zápas. Musíme si dát pozor na zbytečná vyloučení. Pokud toto splníme, tak věřím, že vyhrajeme. Nejlépe za tři body.

Máte vyřízený střídavý start do Sparty, která se momentálně potýká s nedostatkem beků. Nepřišel vám z Prahy povolávací rozkaz?
Střídavý start vyřízený mám, ale zatím se mi nikdo neozval. Spartu ani nijak neřeším. Jsem v Motoru a soustředím se na výkony tady.

A pokud by se Sparta ozvala?
Asi bych musel jet. Vidělo by se, jestli bych vůbec hrál.