Ve svém posledním vystoupení ve skupině A letního Tipsport Cupu totiž HC Mountfield přivítá Spartu Praha a pokud uspěje, bude mít semifinále na dosah.

V letní pohárové soutěži Jihočeši zvítězili nad prvoligovými soupeři Chomutovem a Hradcem Králové, v sobotu pak prohráli v Plzni 2:3 po prodloužení. „Z naší strany tam bylo dost chyb,“ připouští trenér Jan Tlačil. „Máme na čem pracovat,“ je si vědom.

Rozhodčí v Plzni rozdával tresty jak na běžícím pásu. Dvakrát si každý ze soupeřů zahráli i přesilovku pět na tři. Zatímco domácí byli jednou úspěšní, hosté tuto velkou možnost pokaždé promarnili. „Poprvé jsme při přesilovce pět na tři sehráli to, co jsme chtěli. Pouze jsme nedali gól. Zatím ale ještě nebyl dostatek času na větší nácvik přesilovek. Nejlepší praxe je stejně nacvičování přímo ve hře,“ tvrdí trenér.

O postup do semifinále Tipsport Cupu na jihu Čech hodně stojí. „Chtěli jsme vyhrát už utkání v Plzni. V případě postupu bychom měli zajištěný další duel před zahájením extraligy,“ naznačuje hlavní motiv trenér Tlačil. „Na druhou stranu je to i tak trochu kontraproduktivní. Chceme otestovat některé hráče a přitom potřebujeme vyhrávat,“ pokrčí rameny.

Sparta je atraktivní soupeř za každých okolností. V letním poháru má zatím odehrán jediný zápas, ve kterém porazila na „domácím“ ledě v Berouně Plzeň 2:0.

Roli brankářské jedničky by měl v holešovickém týmu plnit v nadcházející sezoně českobudějovický odchovanec Jan Chábera a v kádru je na jihu Čech také dobře známý obránce Bolf. Sestava Sparty je jinak prošpikována velkými hokejovými jmény: Vykoukal, Kratěna, Broš, Výborný či Ton. Novým trenérem mužstva je Pavel Hynek, na post asistenta se posunul František Výborný.