Utkání pro vás nezačalo nejlépe, když jste hned v páté minutě dostali gól z trestného střílení.
Čekali jsme, že na nás domácí vletí. Byli jsme na to připraveni a řekli jsme si, že musíme hrát naši hru. Hlavně nesmíme oplácet, protože to by se nám s tímto soupeřem nevyplatilo. Bohužel jsme udělali chybu a byl tam ten nájezd. Spíše nás to ale stmelilo. Jsem strašně rád, že jsme vyhráli.

Bylo důležité pro vývoj zápasu, že jste ještě v první třetině vyrovnali?
Kontaktní gól je vždycky důležitý. A čím dřív ho dáte, tím se více uklidníte. Důležité to bylo.

Vyrovnávací gól jste dal až na druhý pokus. Kde byl problém, že vás Klimeš napoprvé v ideální pozici vychytal?
Byl jsem v dobré pozici. Rok Pajič mi nádherně přihrál zpoza branky. Gólman ani nevěděl, jak to chytil. Trefil jsem ho do betonu. Puk se odrazil k Luboši Robovi, který mi ho vrátil zpátky. Brankář už byl rozhozený, takže jsem to zasouval do prázdné klece.

Na začátku druhé třetiny dala opět vaše řada vítězný gól.
Byl to strašně důležitý gól. Po vyhraném vhazování se dostal kotouč k Davidu Kuchejdovi. Zařval jsem na něj, ať jde do branky. Je to důrazný hráč a došťouchal to tam.

Byla klíčovým momentem přesilovka Přerova pět na tři, kterou nevyužil?
Je to možné. Doma jsme ve druhém utkání pět na tři nevyužili a prohráli jsme tím. Teď se to stalo soupeři. Play off se rozhoduje v přesilovkách. Když se pak nedá gól v pět na tři, tak je to těžké.

Přerov hrál méně důrazně a tolik neprovokoval jako v utkáních v Budějovicích. Měl jste podobný pocit?
Řekl bych, že domácí hráli hodně důrazně. Možná ale trochu zklidnili emoce, protože by hráli pořád v oslabení. Play off rozhodují přesilovky a oni se nemohou dovolit hrát pořád ve čtyřech.

V závěru jste sice pořád vedli jen o gól, ale soupeře jste k ničemu nepustili. Byli jste spokojeni, jak se vám podařilo zvládnout tlak soupeře?
Musím pochválit celý tým, že to odehrál opravdu zkušeně. Vyhazovali jsme puky a v závěru jsme domácí nepustili do žádné gólovky. Hrozně nám pomohl Ondra Bláha, který chytal fantasticky.

Nezatrnulo vám trochu, když se váš první gólman hned v páté minutě po střetu s Kovaříkem dlouho nemohl zvednout z ledu?
Samozřejmě nám zatrnulo. Souboj to byl nepříjemný a Ondra z něj byl asi lehce otřesený. Náhradníka Petra Kváču sleduji na tréninku. Je to sebevědomý mladý kluk a má to všechno před sebou.

Co jste říkal kulise vyprodaného zápasu?
Čekali jsme, že bude bouřlivá kulisa a bude vyprodáno. U nás je stadion na vyšší úrovni. Přerovský zimák je trochu starší, což je samozřejmě vidět. Je tady víc slyšet, jak na vás lidi hulákají. Byli jsme na to ale připraveni a na fanoušky jsme zvyklí z domácích zápasů, což si myslím, že nemohou všichni říct. To nás nemohlo zaskočit.

Pořádně slyšet byla i početná skupina vašich příznivců. Vnímali jste je?
Samozřejmě jsme je slyšeli. Hrozně nám pomáhá, jak nás povzbuzují a v jakém počtu sem přijedou. Už jsem několikrát říkal, že naši fanoušci jsou fantastičtí.

Co znamená vaše vedení 2:1 pro další vývoj série?
Třetí zápas byl hodně důležitý. Přerov je hrozně houževnatý soupeř a jsem strašně rád, že jsme třetí duel urvali.