Hosté s uzdravenými Valským, Koláčkem a Doležalem v sestavě začali na ledě vysokého favorita skutečně skvěle. Už po minutě a půl se dostal odražený kotouč k obránci Mikuláši Hovorkovi a ligový debutant naprosto neomylně vymetl horní růžek Mazancovy klece – 0:1. „Krásně se mi to otevřelo, napálil jsem to a spadlo to tam,“ popisoval mladý bek svůj krásný gól. Trefil se při svém prvním střídání v extralize!

Jihočeši poté dokázali zužitkovat první přesilovku zápasu. Parádní bleskovou kombinaci zakončoval po Gulašově přesné přihrávce pohotovou střelou z první Hanzl a přidal druhý gól. V početní výhodě si pak zahráli také Oceláři, ale Daňo nastřelil pouze tyč Hrachovinovy klece.

Úřadující mistři byli očividně zaskočeni a hosté měli navrch i v úvodu druhé třetiny, i když se museli obejít bez obránce Percyho, jenž se zraněnou rukou zamířil do nemocnice…

Třinec však přece jen postupně začal tlačit. Marcinkovo sólo ale zlikvidoval Hrachovina a velkou šanci spálil domácí kapitán Růžička. Tlak to byl místy už opravdu silný, ale hostující obrana odolávala. Střely na branku byly ve druhé třetině 20:6 ve prospěch domácích.

Ve třetí třetině už to byla vyloženě hra na jednu branku. Jihočeši ale poctivě bránili a gólman Hrachovina měl naprosto mimořádný den.

Dvě a půl minuty Třinec zkusil power play, ale Motor už si strašně cenné tři body vzít nenechal. Muž zápasu Dominik Hrachovina kryl 43 a vychytal nulu.

Branky a nahrávky: 2. Hovorka (Strnad, Toman), 11. M. Hanzl (Gulaš, Šenkeřík). Vyloučení: 1:3, využití: 0:1. Rozhodčí: Šír, Kubičík – Gebauer, Hlavatý. Diváci: 3530.

Třinec: M. Mazanec – Marinčin, M. Doudera, Adámek, Čukste, J. Jeřábek, Jaroměřský – M. Růžička, Roman, Daňo – Nestrašil, L. Hudáček, D. Voženílek – Svačina, Marcinko, Chmielewski – Dravecký, Lyszczarczyk, Hrehorčák. Trenéři Moták a Országh.

Motor: Hrachovina – Percy (22. Kachyňa), Bindulis, Vráblík, Štencel, Šenkeřík, Hovorka – Gulaš, Pech, F. Přikryl – Tomeček, M. Hanzl, Dzierkals – Valský, Toman, Strnad – Zd. Doležal, Koláček, Karabáček. Trenéři Modrý, Čermák a Fousek.

Trenér Jaroslav Modrý: "Kluci podali velice obětavý výkon. Vynikající byl gólman Hrachovina. Měli jsme pár zraněných, tak jsme museli udělat několik změn. Ale to k hokeji patří."