Po jednozápasové stopce se do domácí sestavy vrátil kapitán Gulaš, mimo hru zůstávají marodi Venkrbec s Tomanem. Hosté přivezli i obě legendy českého hokeje Jaromíra Jágra s Tomášem Plekancem.

Poprvé se v Budvar aréně hrálo s omezeným počtem diváků, což se samozřejmě podepsalo na atmosféře zápasu. V úvodní třetině důležitost zápasu ze strany obou stran doslova sálala. Hrálo se hodně opatrně a k vidění nebyla zrovna strhující hokej. První větší chybu v rozehrávce vyrobil Motor, Hlava však Hrachovinu nepropálil.

Na druhé straně prostřelil vše, co mu stálo v cestě Vráblík, ale gól neplatil pro postavení útočícího hráče v brankovišti…Necelou minutu před první sirénou se domácí přece jen prosadili, zblízka překonal Bowa Valský.

„Začátek zápasu byl hodně opatrný, zhruba od desáté minuty jsme byli aktivnější, začali jsme více forčekovat a vyústilo to v náš vedoucí gól,“ zhodnotil první třetinu útočník Motoru Matěj Toman, jenž je stále ještě se zraněnou rukou na marodce.

Do druhého dějství vstoupili Jihočeši aktivněji a přidali i druhý gól. Při své první přesilovce napálil do sítě odražený kotouč Pech.

Jenže další dvě oslabení Rytíři přežili a pak z ničeho nic uhodili. Z nenápadné akce se trefil cizelérsky přesně do horního růžku mladík Pytlík – 2:1. A bylo ještě hůř. Sudí pustili nevybíravý zákrok na Štencla a z přečíslení dva na jednoho Hlava dokonce vyrovnal.

„Druhou třetinu jsme začali výborně, využili jsme přesilovku a měli jsme tlak. Bohužel jsme nepřidali třetí branku a soupeři se podařilo srovnat skóre. Pak se hrál vyrovnaný hokej, ale věřím, že ve třetí třetině zlomíme zápas v náš prospěch,“ uvedl Toman po druhé třetině.

Třetí část hry se stala nesmlouvavou bitvou o každý centimetr ledu. Hrozba, že jediný gól může zápas rozhodnout, byla příliš silná.

A uhodili Jihočeši. Voženílek vyslal báječným pasem do sóla Valského a ten nadvakrát překonal Bowa – 3:2.

Vyhráno ale ještě nebylo. Tři minuty před koncem byl vyloučen Štencel, hosté navíc odvolali gólmana, kladenský tlak byl místy drtivý, ale poctivě bojující Jihočeši na čele s výborným Hrachovinou tři body uhájili..

Branky a nahrávky: 20. Valský (Vráblík, Štencel), 27. Pech (J. Ondráček, Šenkeřík), 51. Valský (D. Voženílek, Hrachovina) – 32. Pytlík (Ticháček, Baránek), 34. Hlava (Filip). Vyloučení: 3:3, využití: 1:0. Rozhodčí: Hodek, Kika – Zíka, Bohuněk. Diváci: 1000 (omezený počet).

Motor: Hrachovina – Percy, Bindulis, Piskáček, Šenkeřík, Štencel, Vráblík, Štich – Gulaš, Pech, J. Ondráček – Valský, D. Voženílek, J. Novotný – Vondrka, M. Hanzl, Abdul – Karabáček, Holec, M. Beránek. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Baránek, Suchánek – Indrák, Plekanec, Zikmund – Jágr, Filip, Hlava – Kristo, Račuk, Beran – Melka, Pytlík, Machala. Trenéři Čermák, Burger, Kregl a Paul.

Hlasy trenérů – Jaroslav Modrý (Motor): „Přistoupili jsme k zápasu s patřičným respektem. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale ve druhé třetině jsme měli výpadek a soupeř vyrovnal. Ve třetí třetině jsme našli cestu k vítězství, když jsme zvládli výborně tři oslabení a podržel nás gólman. Jsme rádi, že do reprezentační přestávky jdeme s pozitivní náladou.“

Jiří Burger (Kladno): „Bylo vidět, že ani jeden ze soupeřů není v pohodě. Hrál se hodně urputný zápas, který nenabídl moc hokejovosti. Odehráli jsme podle našich představ deset minut ve druhé třetině. Zbývajících padesát ne, proto se vracíme bez bodu.“