Ve 29. kole extraligy prohráli hokejisté HC Mountfield v Praze na Slavii 1:4. V pátek přivítají Jihočeši na svém ledě poslední Mladou Boleslav (17.30).

Hosté se v poloprázdné O2 Areně představili v alternativních slušivých modrých dresech a také s navrátilcem do sestavy Pletkou, který v prvním útoku nahradil Květoně (zablokovaná krční páteř). Stále chybí také zraněný obránce Vydarený.

V nepříliš záživné první třetině diváci moc pohledných hokejových akcí neviděli. V 10. min. se dokázal před Kopřivu natlačit hostující Pšurný, ale kotouč do jeho klece nedostal. Skóre se tak měnilo až krátce před první sirénou, kdy Mountfield jako v předcházejících zápasech už několikrát doplatil na vlastní nedisciplinovanost.

Při přesilovce Slavie pět na tři sice Kovář nejdříve dokázal zlikvidovat Svobodovu dorážku, ale o chvilku později už se nestačil přemístit proti pohotové střele téhož hráče z první z levého kruhu.

Také druhou třetinu zahájili hosté v oslabení a mohl je potrestat Poletín, ale Kovář jeho šanci bravurně zlikvidoval. Teprve poté se probudili také svěřenci trenéra Výborného. Gulašovu střelu ještě stačil Kopřiva krýt, ale v polovině zápasu už bylo vyrovnáno. Bombou z prostoru mezi kruhy se trefil sváteční střelec Podlešák.

Na trestnou lavici pak začali chodit také slávisté, ale pro hosty to moc velká výhoda nebyla. Naopak Kovář musel řešit přečíslení Sklenáře z Doležalem i sóla Vašíčka, jenž se vracel z trestné lavice.

Do závěrečného dějství vstoupili lépe domácí, když Rothova tečovaná střela zacinkala na břevno Kovářovy klece. Slavia pak ale přece jen strhla vedení na svou stranu. V 53. min. se parádně trefil do šibenice branky jinak výborného Kováře Jelínek a bylo to 2:1.
V závěru se hosté nadechovali k náporu, ale vyrovnat se jim nepodařilo a naopak je definitivně pokořila Slavia, když dal nejprve v oslabení třetí gól Sklenář a poté přidal ještě čtvrtý Tomica.

Branky a nahrávky: 20. T. Svoboda (Kadlec, Benda), 53. Jelínek, 58. Sklenář (Vondrka), 59. Tomica (Jelínek) – 31. Podlešák (Mertl). Vyl. 9:8, využ. 1:0, v osl. 1:0. Diváci: 3129. Rozhodčí: Souček, Turčan – Kis, R. Prchal.
Slavia: M. Kopřiva – Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík – Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka – Benda, T. Svoboda, Tomica – Krenželok, P. Jelínek, Doležal – Micka, Žejdl, Poletín – Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Č. Budějovice:
Jakub Kovář – Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Jan Novák, Tůma – Šimánek, Mikeska, Pletka – Gulaš, Kašpařík, Martynek – Mertl, Langhammer, Podlešák – Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.