Domácí byli vysokým favoritem zápasu. Jsou na vítězné vlně, zatímco Prostějov se předtím ve čtyřech utkáních neradoval z vítězství.

Motor začal tuto roli plnit hned v první třetině, kdy se po přesné přihrávce od Boháče trefil Pajič. Jenže zarputilý soupeř v žádném případě nechtěl odevzdat na jihu Čech body zadarmo. Ještě v závěru prvního dějství totiž vyrovnal Indra.

A bylo ještě hůř. Po změně stran sice Jihočeši svého soupeře tlačili, ale ten poctivě bránil. Navíc se v polovin ě zápasu trefil pod břevno Roupec a hosté poprvé v zápase vedli. „Do zápasu jsme nevstoupili špatně, ale soupeř  hrál dobrý hokej. Nějakých pětatřicet minut nás k ničemu moc nepustil. Až v závěru druhé třetiny jsme se dostali trochu do tlaku," uvedl trenér vítězů Petr Rosol.

Ve třetím dějství už se hrálo prakticky jen na prostějovskou branku. Ve 44. min. pak přišel moment, na který diváci nejen na jihu Čech hodně dlouho nezapomenou. Michal Švihálek nabral za brankou kotouč na čepel své hokejky a překvapenému gólmanu Kociánovi ho posadil pod břevno. Fantastický gól, kterým se proslavil na mistrovství světa v Bratislavě v roce 2011 Fin Granlund,  a rázem to bylo 2:2!

Jenže Motor chtěl všechny tři body a proto bylo potřeba dát ještě minimálně jeden gól.  Toho se nakonec čtyři tisícovky diváků dočkaly v 53. min, kdy Růžičkovo nahození šikovně sklepl do prostějovské klece Heřman. „Hrál se zajímavý hokej a po dvě třetiny jsme byli domácím vyrovnaným soupeřem. Ve třetí jsme bohužel od naší hry ustoupil, začali jsme se bát o výsledek a přišli jsme o všechny body," posteskl si prostějovský asistent trenéra Petr Zachar.

Závěr byl totiž ještě dramatický, když byl v poslední minutě vyloučen domácí Pajič. Vyrovnat mohl Luňák, ale tutovou šanci spálil. „V závěrečné třetině jsme se dostali do tlaku. Tlačili jsme se do branky a díky fantastickému gólu Michala Švihálka jsme vyrivnali. Dostali jsme se psychicky nahoru a dotlačili zápas do vítězného konce," oddechl si Petr Rosol. 

Branky a nahrávky: 14. Pajič (Dan. Boháč, Punčochář), 44. Švihálek (Nouza, Straka), 53. Heřman (Dan Růžička, Rob) – 19. Indra (Malý), 28. Roupec (Indra, Coufal). Vyloučení: 3:8. Využití: 0:1.
Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Kokrment. Diváci: 4154.
ČEZ Motor: Bláha – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Dan Růžička, Chmelíř – Kuchejda, Pajič, Dan Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Prokeš. Trenéři Rosol a Bělohlav.