V domácí sestavě nadále chybí dvojice marodů Podlešák a Červený, poprvé v životě tak naskočil do extraligového zápasu junior Heřman.

Domácí začali náporem a hned při první přesilovce zápasu před Hamerlíkem doslova hořel led. Oceláři začali opatrně a spoléhali na brejky. Ten první přišel v 6. min., kdy uháněl zcela sám na domácí branku Orsava. Vylámal si však zuby na pozorném Kovářovi. Druhá přesilovka už ze strany domácích takovou gradaci neměla a naopak Kovář musel likvidovat těžkou střelu Varadi.

Ve 14. min. předvedl báječnou individuální akci Mikeska. Proháčkoval se přes celé kluziště a bekhendem nastřelil tyč třinecké klece. Gólem neskončily ani dvě slibné možnosti Gulaše.

Druhá třetina začala obrovskou možností Kotašky, Hamerlík zachraňoval i s notnou dávkou štěstí. Ve 26. min. se hustě zaplněná aréna konečně dočkala. Obránce Novák si posunul kotouč na modrou čáru, napřáhl a Hamerlík jeho projektil pouze ztlumil. Za jásotu publika pak kotouč doslova doklouzal za brankovou čáru. Druhý gól měl na hokejce v přesilovce Pletka, leč minul z poloviny odkrytou branku Třince.

Hosté poté zvedli hlavu, na několik minut uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu, ale skóre se měnilo na druhé straně. A bylo to po akci, při které plesalo srdíčko hokejového labužníka. Gulaš zavezl kotouč do útočné třetiny, přesnou přihrávkou našel L. Květoně, jenž bombou z první prostřelil Hamerlíka.

Na úvod třetího dějství se parádně trefil od modré v přesilovce kapitán Ptáček a bylo to už 3:0 pro Mountfield. Definitivní tečku za výsledkem udělal šest minut před koncem přesnou trefou R. Pšurný. Gólmana Kováře připravil o pátou letošní nulu v poslední minutě Krajíček.

Branky a nahrávky: 26. Novák (Vydarený), 37. L. Květoň (Gulaš, Kolarz), 41. Ptáček (L. Květoň, Langhammer), 54. R. Pšurný (Šimánek) – 60. Krajíček (M. Růžička, Seman). Vyl. 4:6, využ. 1:1. Rozhodčí: Homola, Husička – Hlavatý, Tošenovjan. 5100 diváků. Mountfield: Jakub Kovář – Kotaška, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc – Šimánek, Mikeska, R. Pšurný – Gulaš, Langhammer, L. Květoň – Martynek, Kašpařík, Pletka – Kuchejda, Mertl, Heřman. Trenéři Fr. Výborný a Kupka. Třinec: Hamerlík – Hrabal, Seman, Richter, Zíb, Lojek, St. Hudec, Krajíček – D. Květoň, Polanský, M. Růžička – Polák, Bonk, Varaďa – Zagrapan, Peterek, Adamský – Hrňa, McGregor, Orsava. Trenéři Marek a Kopřiva.

Hlasy trenérů – František Výborný (Mountfield): „Bylo to velmi dobré utkání. Nejen proto, že jsme vyhráli, ale i z diváckého hlediska. Třinec má velmi kvalitní mužstvo a vítězství nad ním si velice vážíme. Chtěli jsme hrát trpělivě a aktivně. Mrzí mě pouze, že mužstvo neumožnilo Kubovi Kovářovi v brance vychytat další nulu.“

Pavel Marek (Třinec): „Připravovali jsme mužstvo na těžké utkání. Nechtěli jsme soupeře pustit do vedení, protože na jeho ledě se to jen těžko otáčí. V první třetině se nám to dařilo., Ve druhé jsme soupeři umožnili dát dva góly, což byl klíčový moment zápasu.“