Přesto brankář Radomyšle Lukáš Knap, jenž se snažil uhranout servismany sfingou na své helmě, favorizuje v boji o titul jednoznačně českobudějovický tým: „Určitě vyhrají Budějovice!" nepochybuje. „A kdybychom postoupili my, zrovna tak bychom Veselí porazili," myslí si.

Semifinále nepovažoval za souboj gólmanů. „Nemyslím si, že bychom já nebo Kučera podali nadlidský výkon, to vůbec ne.  Spíš týmy bránily, nechtěly udělat chybu, kluci padali do střel," hodnotil.

Josef Kučera na rozdíl od Knapa ve vyrovnané sérii nechyboval. Brankář Radomyšle si vybral slabší chvilku ve druhém utkání v Písku, kde měl Sokol mečbol. Suchánek zvyšoval na 0:2. „To byl vyloženě můj gól," sypal si gólman popel na hlavu. „Nevím, jestli to byla chvilka nepozornosti, nebo jsem to nečekal. Dva hráči jeli na našeho obránce, na modré čáře si vyměnili puk a vystřelil. Prolétlo mi to mezi rukou a betonem, prostě má chyba," líčil.

Přesto si ze semifinále odnesl příjemný zážitek. „Jsem rád, že jsem si mohl zachytat proti Kučerovi, což je bývalý extraligový gólman. To se mi hned tak nepoštěstí!" usmíval se. Pro podpis si ale za budějovickou jedničkou nešel. „Jen jsme si na konci podali ruce a řekli si, že to bylo dobré. Pogratuloval jsem mu,"  uvedl Lukáš Knap, jenž si ještě prodlouží sezonu v dresu druholigového Milevska.

Série o jihočeský titul začíná v neděli v Budvar aréně (16.30), kde se bude vybírat vstupné 50 korun.