Letos zatím ze dvou pokusů ani jednou neuspěl, ale herně se mu daří. V posledních třech přípravných zápasech, ve kterých nastoupil, vsítil čtyři branky. Tu poslední ve čtvrtek na Kladně, kde jeho tým prohrál 3:4.

Na Kladně jste prohrávali už 0:3, což byl klíčový moment zápasu?
Začátek z naší strany nebyl vůbec dobrý. Špatně jsme si rozebírali hráče a dali jsme soupeři hodně prostoru. Domácí tam měli v první polovině zápasu řadu přečíslení a dostávali se do šancí, které dokázali proměnit. Zlepšili jsme se až ve třetí třetině.

V samotném závěru jste dokonce vyrovnali, ale gól Jindřicha Kotrly nebyl uznán. Oprávněně?
Byl to krásný gól s chladnou hlavou ve stylu Thierriho Henryho. Poslal to bruslí vedle gólmana. Nádherný gól, ale bohužel fotbalový. Žádnou křivdu jsme necítili.

V přípravě většinou vyhráváte, ale občas přijde i nějaká prohra. Drží se výsledky v normálu přípravného období?
Určitě je lepší, když mužstvo vyhrává i v přípravě. Je to důležité pro sebevědomí před extraligou. Může se i prohrát, ale důležitý je výkon a poučení z chyb, které se udělají. Ještě nás čekají dvě přípravná utkání a musíme se zlepšit hlavně v obranné fázi.

V sestavě Kladna se poprvé objevil obránce František Kaberle, jenž se vrací po dlouhých letech strávených v NHL. Byl na ledě hodně znát?
Určitě byla vidět jeho zkušenost a dělal minimum chyb v rozehrávce. Výborně čte hru a všechny ty jeho tituly i roky strávené v NHL jsou na ledě cítit.

Tempo zápasu bylo na dobré úrovni?
Byl to klasický přípravný zápas, ale bruslilo se možná nejvíce z dosavadních utkání. Kladno hrálo svůj klasický otevřený hokej nahoru – dolů.

Zapsal jste se do listiny střelců. Jak vypadal váš gól?
V přesilovce jsem si najel mezi kruhy, Pepa Melichar mi přihrál z rohu kluziště a trefil jsem to z voleje k tyčce. Bohužel hned při dalším střídání dalo Kladno gól na 4:2. Tomáš Vak pak zápas svým gólem ještě trochu zdramatizoval, ale nakonec jsme stejně vyrovnat nedokázali.

Trenéři vás staví do útoku s Petrem Sailerem a Tomášem Kůrkou a zdá se, že vám spolupráce s těmito hráči vyhovuje. Souhlasíte?
Hráli jsme spolu většinu sezony už dříve, když Kůra přišel do mužstva. Odehráli jsme takhle dva zápasy a docela to fungovalo. Snad to tak půjde i nadále.

Ještě nedávno jste patřil k obávaným exekutorům samostatných nájezdů. Letos máte zatím bilanci 0:2. Přestaly se vám nájezdy dařit?
Ono už loni to nebylo žádné oslnivé. Věřím, že jestli přijde nějaká příležitost, tak se to zase zlomí na druhou stranu.

Chystáte nějakou novinku v zakončení?
Asi ne. Většinou se to vždycky odvíjí od postavení brankáře. Moje oblíbená je bekhendová klička, ale jak říkám, záleží především na brankáři.