Po druhé třetině Hlubočtí prohrávali už 3:8 a zdálo se, že je rozhodnuto. Bylo, ale v poslední části domácí alespoň zkorigovali výsledek třemi góly, soupeře přehrávali a mohli dát více gólů…

"Dva tři kluci nám sice scházeli (mj. brankář Dědič, v obraně Nedoma a útočník Bednařík, jenž si před veteránským MS léčí zlomený prst, pozn.), ale nebrali jsme to tak, že Krumlov je favorit," tvrdil bývalý prvoligový fotbalista, v posledních letech pak vášnivý hokejista Hluboké Jiří Povišer.

"Na trávníku by možná vyhráli," utrousil jeden z diváků při pohledu na Karla Poborského, bratry Váchy a právě Jiřího Povišera, kteří si ale coby fotbalisté na ledě vůbec nevedou špatně!

Pravda, špatně v neděli zápas v Kuki aréně začali… "Hned v první minutě jsme dostali gól," litoval útočník Jiří Povišer. Zaregistroval, že jeho tým nebyl v koncovce produktivní, jak by potřeboval. "A ani gólman nebyl dnes úplně ve své kůži," připustil, že David Dědič v brance chyběl, protože byl zrovna na lyžích.

Ani porážka ale nezkazila domácím hráčům náladu. V kabině pro ně dva oslavenci, čerstvě 38letý Ivan Kafka a Karel Vácha, přichystali občerstvení. "Vždycky chci vyhrát, to jsem se za celý sportovní život naučil, ale když skončí zápas, zase je úsměv na rtech," nastínil svou filozofii pohodář Jiří Povišer. "Hrajeme pro zábavu…"

SOP pokračuje dalšími zajímavými zápasy. Tip Českobudějovického deníku: V sobotu 21. prosince od 17.30 hodin nastoupí SKH v Pouzar aréně proti David servisu B, který před dvěma týdny přesvědčivě porazil do té doby nepřemožitelné Kuki Boys!