Když jim dal domácí střelec Marek Růžička v závěru do prázdné branky svůj pátý gól v sérii, starší dorostenci HC České Budějovice už věděli, že jim v Třinci končí sezona.

Jihočeši jeli do Slezska s vědomím, že pokud chtějí postoupit, musejí dvakrát vyhrát.  Nepovedlo se.
Asistent trenéra Filip Turek byl po porážce 1:3 hodně zklamaný. „Hrozně nás to mrzí. Nechci snižovat výkon Třince, je to vítěz základní části, ale byli jsme mu vyrovnaným soupeřem," tvrdí Trummerův asistent. Oba kolegové ze střídačky se prý shodli, že Brno v osmifinále  hrálo lepší hokej než Třinec.

Přesto Jihočeši Třinec vyřadit nedokázali, Brno ano.  „Nejvíce litujeme prvního utkání doma, které jsme měli vyhrát, ale dostali jsme hloupé góly! Nepodržel nás brankář, dali jsme si vlastní první gól, kdy puk tečoval obránce, třetí taky… I když jsme tlačili, Třinec z minima vytěžil maximum," líčí Turek a míní, že kdyby HC ČB doma uspěl, jedno vítězství by ve Slezsku  vyválčil a postoupil na úkor favorita. „To bychom brali jako výrazný úspěch! Čtvrtfinále je dobré, ale cítíme, že jsme mohli jít dál. Teď jsme zklamaní."

Ve vyrovnané odvetě trval bezbrankový stav do 24. minuty. Na Růžičkův gól odpověděl Smejkal, 1:1. „Za tohoto stavu jsme nešťastně tečovali  střelu od modré brankáři do protisměru," líčí asistent zřejmě rozhodující okamžik, protože hosté už si větší tlak nevynutili, naopak v power play inkasovali z hole Růžičky potřetí. „Bylo znát, že máme v nohou o zápas víc než Třinec, že jsme v sobotu hráli těžký zápas v Brně," připouští Turek.

Na první pohled zaujme Růžičkův podíl na postupu Třince. „Je to šikovný hráč, za dva zápasy nám dal pět gólů, ale měl při tom také velký kus štěstí!" podotýká Filip Turek a přehrává si momenty: „Dvakrát skóroval v power play, dva góly byly napůl vlastní… Ale říká se, že dobrému hráči štěstí přeje, a tak to bylo," konstatuje budějovický asistent, jenž odmítá, že by o vyřazení jihočechů rozhodl jediný hráč. „Třinec byl v zápasech spíše šťastnějším týmem," tvrdí.

Hokejové rčení, že play off rozhodují výkony brankářů, se rovněž naplnilo. „Sova střídal vynikající výkony se slabšími," postrádal asistent stabilnější formu gólmana. Za očekáváním zůstal gólový příspěvek loňských opor Paška s Robem, útočníků, kteří odehráli skoro celou sezonu s juniory. „Ano, čekali jsme, že se kluci prosadí víc. V tom byl mezi klíčovými hráči rozdíl – Růžička vstřelil gólů pět, bez ohledu na to, jaké byly. Dal je, zatímco my takovou osobnost v kádru momentálně neměli," analyzuje Filip Turek.

Sám si kladl otázkou, proč očekávané opory v play off zapadnou, a jiní hráči, od kterých se tolik nečeká, náhle překvapí. „Takový Kamil Suchánek v dlouhodobé části bojoval o místo v sestavě, ale ukázal, že to je typ pro play off, bojovník, který na ledě nechá všechno," chválí druhý trenér a zmíní ještě Pavla Samohejla. „Pokud si to srovná v hlavě, je v něm velký potenciál. V základní části neodváděl výkony adekvátní tomu, co umí, ale v play off hrál výborně," zaznamenal asistent proměnu útočníka.

Filip Turek si dobře uvědomuje, že by po vyřazení bylo nespravedlivé odsoudit hráče, kterým se čtvrtfinále úplně nepovedlo. „Protože nebýt některých, tak bychom se do play off vůbec nedostali. Táhli naše mužstvo celou sezonu. Ale série play off rozhodující brankáři a střelci –  a v tom jsme za Třincem zaostali," uznává objektivně.

Za sezonou, v níž to HC ČB dotáhl mezi nejlepších osm, dělá Turek optimistickou tečku:  „Byli jsme spokojeni s tím, kolik přišlo na dva domácí zápasy play off lidí. Potěšily nás  kladné ohlasy na předvedenou hru. Viděli, že i dorostenecký hokej je zajímavý, když mladí dají do hry všechno."