V posledním kole základní části soutěže vyválčili českobudějovičtí hokejisté dva body v Havířově za vítězství 3:2 v prodloužení. „Před zápasem bych dva body bral. Po zápase ale už ne, protože jsme měli mít tři," tvrdí trenér Petr Rosol.

Dvě třetiny branku nepřinesly, v té závěrečné si hosté vytvořili dvougólový náskok, který ale v závěru ztratili. „První dvě třetiny byly vyrovnané, i když trochu víc šancí jsme asi měli my. Byl to ale spíše opatrnější hokej. Závěr zápasu nám nevyšel. První gól jsme dostali v oslabení a druhý v power play. To byla škoda. Měli jsme to udržet," zlobil se Rosol.

Vítěznou branku dal v závěru prodloužení obránce Kasík. „Vždycky před prodloužením říkám, že je důležité nedostat gól. Tentokrát jsem neříkal nic, protože jsme na nájezdy třikrát za sebou prohráli. V prodloužení jsme dali celkem náhodný gól," připustí.

S devátým místem v základní části Jihočeši plně spokojeni být nemohou. „Nevyšlo nám asi šest domácích zápasů za sebou v prosinci a na začátku ledna. Venku to také nešlo. Zlomový byl domácí zápas s Mostem před Vánoci, který jsme zcela zbytečně ztratili. To nám zavřelo cestu do play off," míní kouč.

Vítězná série v závěru už přišla pozdě. „Přišli někteří noví hráči a mužstvo také asi začalo věřit systému, který jsme mu naordinovali. Dali jsme to dohromady, aby si hráči typologicky vyhovovali. Dobře chytali oba gólmani. To všechno přispělo k tomu, že jsme začali vyhrávat. Hráči získali větší sebevědomí a začalo se dařit," hledá trenér příčiny zlepšených výkonů.

Základní část soutěže sice skončila, ale Motor potřebuje ještě získat nějaké body v play out pro klidnou záchranu v první lize. „Ještě to není hotové. Nic není rozhodnuto. Nějaký náskok máme, ale bude se hrát ještě deset kol a play out je hodně zrádné," upozorňuje. „Musíme se dobře připravit a první ligu pro Budějovice zachránit."

Zatímco pozice posledního Mostu už je beznadějná, druhý Beroun určitě ještě neprodá kůži lacino a nebude chtít do baráže o záchranu. „Máme na Beroun devět bodů náskok, což je slušný základ. Ale může přijít nějaká krize a je zle. Konec ještě stále není a dokud nebude záchrana tutová, tak musíme být ostražití," varovně zdvihá ukazovák.

Důležitý bude hned první zápas s Mostem. „Vstup do play out bude určitě důležitý. Je třeba vyhrát s Mostem a Ústí aby porazilo Beroun. Tím se odstup zase zvětší a psychika týmu bude lepší. Určitě je zápas s Mostem hodně důležitý,"  dobře si Rosol uvědomuje.