Tento šampionát byl už druhým v pořadí, ten první uspořádala v roce 2005 Česká republika ve Zlíně. Je to velmi důležitá událost, která odmění práci, Itálií vynaloženou na podporu ledního hokeje vozíčkářů počínaje paralympijskými hrami v Turíně 2006.


Během sedmi hracích dnů bez přerušení se v Pinerolu odehrálo 21 zápasů. Sedm týmů se utkalo systémem každý s každým. Za výhru v základní hrací době si vítěz připsal tři body, při nerozhodném výsledku po trestných nájezdech dva a poražený jeden bod.


Turnaj pořádaný pod hlavičkou Evropského (EPC) a Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) přinesl bitvu o titul evropského šampióna na ledě. Kromě domácí Itálie se jej zúčastnili Česká republika, Estonsko, Německo, Norsko, Polsko a Švédsko.


Předcházející mistrovství vyhrál tým Německa s těsným náskokem před Švédy. Na nejdůležitějším mezinárodním turnaji, kterými byly paralympijské hry v Turíně, byli nejlepšími Evropany Norové na druhém místě a Němci, kteří skončili čtvrtí.


O tom, kterou z medailí Češi získají, rozhodl poslední zápas šampionátu mezi Norskem a Německem. Na jeho výsledku záviselo, zda česká reprezentace bude mít bronz, nebo stříbro. Jestliže český sledge hokejový tým po zápase se Švédy přepisoval dějiny sledge hokeje, tak v zápase proti Německu je přepsal dvojnásob!

Porazili mistry

Neuvěřitelným způsobem si udržel náskok jednoho gólů a nad mistry Evropy z roku 2005 zvítězil 1:0 a nejenom, že tímto potvrdil bronz, ale nakročil si i na stříbro.


Nečekaný úspěch proto slaví v těchto dnech český sledge hokej. Na tomto mistrovství Evropy v Itálii obsadila naše reprezentace druhé místo, za sebou nechala takové velikány, jako například minulé mistry Evropy Němce, tradičně silné Švédy či účastníky poslední paralympiády Estonce.
Vítězem turnaje se stalo po zásluze Norsko, které vyhrálo všechny zápasy.


Výsledky týmu ČR: Česko - Norsko 1:3, Česko - Estonsko 2:0, Polsko - Česko 0:5, Česko - Švédsko 2:1, Česko - Německo 1:0, Itálie - Česko 2:3.


Konečné pořadí:
1. Norsko - 18 bodů
2. Česko - 15 bodů
3. Německo - 12 bodů
4. Švédko - 6 bodů
5. Estonsko - 6 bodů
6. Itálie - 6 bodů
7. Polsko - 0 bodů