Jihočeši bez nemocného obránce Kolarze a zraněné dvojice útočníků Květoně a Pletky. Vedoucí celek Východní divize přivedl jako kapitán Michal Hudec, jenž v minulosti působil pět sezon na jihu Čech. Domácí fanoušci na něj nezapomněli a přichystali mu vřelé přivítání.

Úvodní třetina se odehrála zcela v režii Mountfieldu, který soupeře v první třetině výrazně zatlačil, ale dlouho mu chybělo gólové zakončení. V 6. min. nastřelil Kuchejda břevno, v přesilovce pět na tři první domácí řada doslova vyšachovala obranu soupeře, ale Martynek z úhlu netrefil odkrytou klec. Sám před gólmanem Konrádem pak neuspěl ani Langhammer.

Velice solidní návštěva se dočkala až krátce před první sirénou, kdy od modré napřáhl obránce Novák a přesnou střelou otevřel skóre.
Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil, i když Slovan výrazně přidal na pohybu. Do další gólovky se prokličkoval Gulaš, ale těsně minul.
Bratislavští hrozili spíše z brejků, ale ty byly pořádně nebezpečné. Po jednom z nich orazítkoval Švárny tyč Kovářovy svatyně. Aktivnější však byli domácí. Podlešák obkroužil branku, ale nedokázal zasunout.

Až ve 38. min. zamířil Langhammer pod horní tyč Konrádovy klece a Mountfield vedl už o dva góly. Ale diváci se radovali pouhou půlminutu. Preisinger nahodil kotouč před Kovářovu branku a od Hudce se odrazil do sítě.

Slovan si na přelomu druhé a třetí třetiny zahrál téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale naštěstí bez úspěchu.

Jihočeši šli cennému vítězství hodně naproti. V přesilovce byli blízko třetímu gólu Šimánek a Kašpařík.

Necelou minutu a půl před koncem se hostující střídačka odhodlala k power play, ale poctivě bojující domácí tým tři body uhájil.

Branky a nahrávky: 19. Novák (Kašpařík), 38. Langhammer (Novák, Podlešák) – 38. Hudec (Preisinger).
Vyl. 4:6, využ. 1:0. Rozhodčí: Hribik, Šír – Kreuzer, Jindra. Diváci: 2500.
Mountfield: Jak. Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš – Šimánek, Kašpařík, Martynek – Gulaš, Langhammer, Podlešák – Sailer, Mikeska, Červený - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný. Trenéři Výborný, Kupka a Gula.