Na druhý pokus se Stehlík dostal do kádru, s nímž Motor zahájí v září novou extraligovou sezonu. Návrat slavil v úterní herně vydařené přípravě se Spartou, které Jihočeši podlehli doma 3:4.

„V generálce odehrál dvě třetiny. Protože s námi předtím netrénoval a my nacvičovali s beky některé nové věci, nechali jsme ho v první třetině, aby se díval. Od druhé už hrál, aby si novinky zažil," říká trenér Martin Štrba a připouští, že před startem mistrovské sezony nejspíš jde o poslední změnu v juniorce. „Asi ano, kádr se stabilizoval."

Do mistrovského zápasu může zasáhnout osmnáct hráčů a dva brankáři. „Jsou to tři pětky, tři hráči jsou navíc. Kdo nebude hrát, vyřešíme to formou hostování či střídavého startu, aby byli všichni v zápasovém rytmu," avizuje.

Útočník ze Slovanu Bratislava Marek Sloboda se v novém angažmá na jihu Čech těšil na krajana, prozatím ale z příchodu slovenského obránce do Českých Budějovic sešlo. „Dostal nabídku ze Švédska, tak uvidíme, jak dopadne," krčí rameny Martin Štrba.

Slovenský reprezentant do 18 let Dušan Kmec už v létě s juniory Motoru trénoval a udělal dobrý dojem, kouči by se zamlouval. „Počítal jsem s ním jako s velkou posilou do obrany. Teď se ukáže, zda můžeme nabídkou konkurovat švédským akademiím, konkrétně Örebru!" pousmál se trenér Motoru Martin Štrba.

Poslední starty v národním dresu Slovenska „18" Dušan Kmec (HC Košice) posbíral na nedávném Memoriálu Ivana Hlinky.