Minulou sezonu začal v hokejově stále tak trochu exotické Velké Británii, kde válel v dresu skotského Edinburghu. V lednu však zamířil domů a v Motoru zakotvil tentokrát už na delší čas. „V britské lize hraje hodně Kanaďanů a Američanů. Tomu odpovídal i styl hry. Hodně se nahazovaly puky, na všechno bylo málo času a hodně se to mydlilo," ve stručnosti slovenský bek v jihočeských službách zhodnotil úroveň nejvyšší hokejové soutěže na Britských ostrovech.

Do porovnání například s českým hokejem se moc pouštět nechtěl. „Ono se to skutečně těžko porovnává. Bylo to hodně o nahazování puků, za kterými se tvrdě šlo. Srovnávat s evropskými soutěžemi jde jen těžko," krčí rameny.

Jedničkou je v Británii fotbal, to je naprosto nezpochybnitelný fakt. Ale také hokej se dere nahoru. „Když jsme přijeli do Sheffieldu a bylo tam osm tisíc diváků, tak jsem byl skutečně mile překvapený. Byly stadiony, kde lidi chodili. Hokej je tam celkem populární sport," připustí.

Přestože byl na ostrovech spokojený, v lednu zamířil zpět. „Museli jsme domů z rodinných důvodů. Nabídka z Budějovic mě mile překvapila a vůbec jsem neváhal," tvrdí. Jiné varianty prý tehdy ve hře nebyly. „Bylo to ideálně načasované. Budějovice se ozvaly v pravý čas a nic jiného jsem neřešil," usměje se.

Bohunický za Motor dohrál základní část první ligy i play off . Baráž o extraligu však sledoval pouze z hlediště. Neodehrál totiž v dresu svého nového klubu dostatečný počet zápasů a regule soutěže mu neumožňovaly nastoupit. „Bylo to pro mě hodně nepříjemné. Chtěl jsem si baráž zahrát a klukům pomoci. Bohužel jsem ale mohl jenom fandit z tribuny a pokusit se přispět k atmosféře v kabině. Ale musím říct, že se mi to na tribuně prožívalo těžko," s menšími rozpaky vzpomíná na barážová utkání.

Letní přípravu už absolvoval kompletně se svými novými spoluhráči. „Byla to jedna z nejtěžších příprav, které jsem zažil," uznává. „Dva roky jsem se připravoval sám. Je to ale úplně něco jiného. Člověk sám ze sebe tolik nevymáčkne. Teprve však uvidíme, jak to bude také na ledě," nechce předbíhat.

V průběhu letní přípravy zaznamenal Lukáš Bohunický také významnou změnu v osobním životě. Stačil se totiž oženit se svou slovenskou přítelkyní z Bratislavy. „Přišel ten pravý den, tak jsme se vzali," směje se. „V Budějovicích jsme spokojeni. Manželce se město moc líbí, což je hodně důležité."

V Motoru podepsal smlouvu na příští sezonu a už se na ni těší. „Ambice máme ty nejvyšší. Nemůžeme se ale dívat až moc dopředu. Musíme jít zápas od zápasu a snažit se udělat maximum, abychom došli co nejdále," přeje si před letošním prvoligovým ročníkem.