Čtyřiatřicetiletý zadák zamířil do finského klubu Kärpät Oulu, kde působí i další bývalý českobudějovický hráč Vladimír Sičák a také další Češi Kreps, Rosa a Tenkrát. „Honza podepsal před sezonou upravenou smlouvu, která mu odchod do zahraničí za určitých podmínek umožňovala. Věc je téměř hotová, chybí dořešit jen administrativa,“ uvedl sportovní manažer klubu Josef Zajíc.

Snopek si v této sezoně připsal ve 42 zápasech 14 bodů za dvě branky a 12 asistencí. Celkem v extralize zaznamenal v 724 duelech 171 bodů za 50 gólů a 121 přihrávek.

Odchod zkušeného beka přišel hodně náhle. „Jeho agent nám oznámil v posledním možném termínu, že Honza odchází. Neměli jsme žádné indicie, že by k něčemu podobnému mělo dojít,“ připouští Zajíc. „Nebyla to z jejich strany žádná velká etika, mohli nás informovat dřív, abychom se mohli na vzniklou situaci trochu připravit. Tak to ale prostě je a musíme se s tím vyrovnat.“

Snopkův odchod ale manažer za žádnou tragédii nepovažuje. Zkušený bek dokázal v této části sezony střídat světlé chvilky se slabšími momenty. „Odvedl tady kus práce a napravil si reputaci po loňské sezoně. Jeho odchodem se ale otevírá prostor pro naše mladé kluky, kteří mohou dostat šanci. Pracují na sobě a zaslouží si ji. Výborné výkony podává v první lize v Písku Vráblík, v Táboře hraje dlouhodobě spolehlivě Havran. Každý je nahraditelný,“ zdůrazní Zajíc.

Což ale na druhou stranu neznamená, že aktuální stav kádru zadních řad je pro závěr sezony definitivní. Přestupní termín končí 31. ledna. „Obránce sháníme. Něco rozjednáno máme a pracujeme na tom,“ podotkne.