Udělali další krok k tomu, aby po základní části skončili mezi nejlepší čtyřkou v kraji.

Hlavní kouč Jiří Fedur byl s výsledkem spokojen. „Nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou, hlavně s bojovností," podotýká zkušený šéf střídačky, jenž v Soběslavi vedl sestavu oslabenou o několik hráčů. „Buď měli jiné povinnosti, anebo jsou zranění a nemocí," vysvětluje Jiří Fedur.

David servis mohl nasadit do hry šest obránců, ale tři útoky nebyly kompletní, a tak Roman Šulčík s Davidem Jandou museli alternovat na pravém křídle ve dvou řadách. „Odvedli velký kus práce. Celý tým, vlastně jeho torzo, zaslouží pochvalu," říká českobudějovický trenér.

Omluveni byli nemocní bratři Mikešové, Cikán s Čížkem byli v zahraničí, obránce Michal Mrázek je zraněn a k dispozici nebyl ani Daniel Pražák…

„Když vypadne ze sestavy tolik hráčů naráz, je to sakra znát. Ale zbytek mužstva odvedl dobrou práci. I když jsme se přetahovali se Soběslaví o výsledek, myslím, že kvalita byla na naší straně," soudí Jiří Fedur, jehož svěřenci pojistili výhru třemi góly v posledních šesti minutách.

Dokud Soběslav držela s favoritem kontakt a prohrávala jen o gól, kousala. „Když  Janda zvýšil na 4:2, zdálo se mi, že se soběslavští kluci položili. Sahali po bodu, ale ten čtvrtý Jandův gól rozhodl. Šance jsme měli i předtím, nastřelili jsme dvakrát tyčku, ale na to se nehraje. Myslím, že jsme vyhráli zcela zaslouženě," chválí si hlavní trenér hokejistů David servisu.
Následků novoroční pauzy se prý Jiří Fedur neobával.  „Protože na ledě jsme byli, trénovalo se," ujišťuje, že tým od 22. prosince, kdy zvítězil nad Žirovnicí, nezahálel.

„Více mě trápily zmíněné absence v sestavě," naznačuje starosti, které přetrvávají i po utkání v Soběslavi, protože některé bolístky jsou dlouhodobějšího charakteru. „Michal Mrázek má zlomenou nohu," mračí se kouč. Ondřeje Cikána trápily už před odjezdem do Londýna šlachy v zápěstí a František Bombic si před Vánoci stěžoval na bolavá záda.

I tak hokejový David servis  míří za svým cílem: V tabulce zvyšuje náskok na čtvrtý Český Krumlov, a protože má k dobru odložený duel na Hluboké, může plánovat útok na druhé Veselí. V tuto chvíli Českobudějovičtí ztrácejí čtyři body.

V pátek večer Českobudějovičtí přivítají v Pouzar aréně Vimperk, hned v neděli zajíždějí na stadion do Milevska, kde se střetnou s Božeticemi. „Ještě nebudeme kompletní, naštěstí pořád nám zbývá čas, abychom dali tým zdravotně dohromady," uvažuje nahlas kouč. Závěr dlouhodobé části, kterou David servis zakončí doma 1. února zápasem proti Strakonicím, podle něj bude náročný.