Ve středu měli českobudějovičtí hokejisté volno. Trenéři s tím ale žádný větší problém neměli. „Samozřejmě je lepší hrát. Moc nechápu extraligu, že se tam hraje v pátek a v neděli, a v týdnu je volno. Tady v naší soutěži je to kvůli lichému počtu účastníků. Pauza dobrá není, ale každé mužstvo si tím musí projít. Na nás to vyšlo hned v pátém kole. Ale potrénovali jsme, více se bruslilo a pracovali jsme na věcech, které nám nejdou. Ve čtvrtek bylo volno, takže jsme krátkou přestávku strávili celkem smysluplně,“ říká asistent trenéra ČEZ Motoru Aleš Totter.

V sobotu čeká jeho tým ambiciózní protivník, kterým Jestřábi z Prostějova bezpochyby jsou. Jako cíl pro letošní sezonu vyhlásili postup do semifinále play off. „Prostějov je tým, kterému když to sedne, tak dokáže porazit každého,“ plně Totter respektuje kvality soupeře.

Prostějovu ale poslední zápas vůbec nevyšel. Ve středu prohrál na domácím ledě derby s Přerovem 1:4 po výkonu, za který schytali hráči od trenéra Vykoukala tvrdou kritiku. „Určitě to budou chtít u nás napravit a my na to musíme být připraveni. Přijedou koncentrovaní a budou to chtít odčinit,“ upozorňuje.

https://ceskobudejovicky.denik.cz/hokej_region/petr-kvaca-byl-na-kempu-colorada-sezonu-ale-odchytam-v-motoru-ujisti-20180919.html

Velkou zbraní Jestřábů jsou přesilové hry. S více než dvacetiprocentní úspěšností byli loni nejlepší v celé Evropě. „To procento bylo skutečně úctyhodné. Nejlepší je pochopitelně nefaulovat. Ale máme trochu problémy s disciplínou a děláme hodně útočných faulů. Věřím, že budeme disciplinovanější,“ přeje si asistent. „A v oslabení musíme hrát se stejným sebevědomím, jako jsme hráli v Přerově, kde jsme ustáli soupeřovy přesilovky.“

Kdo půjde do branky, už mají trenéři jasno, ale chtějí to nejprve sdělit samotným gólmanům. „Určitě se ale v nejbližších zápasech prostřídají. Máme vyrovnanou dvojici brankářů,“ konstatuje Totter.

Do hry ještě není připraven rekonvalescent Rok Pajič a hrát nebude ani Jiří Šimánek. „Teprve začal s tréninkem, takže ještě nenastoupí,“ přikyvuje asistent. Na delší dobu bohužel vypadl mladý obránce Vojtěch Doktor. „Má zraněné koleno. Je to škoda. Návratu hodně obětoval a teď si to bude muset projít znovu, což bude těžké. Ale snad to zvládne, zase bude v pořádku a ve finále sezony se mu to vrátí,“ přeje mladému bekovi rychlý návrat.