Splnili jste si postupem do baráže svůj sen?
Sen jsme si ještě nesplnili. Ten máme jiný. Tím je návrat do extraligy. Splnili jsme si jeden velký cíl a postupem do baráže jsme předčili všechna předsezónní očekávání. Říkali jsme, že chceme hrát v první šestce, i když já jsem věřil, že by to mohlo být ve čtyřce. To jsme splnili čtvrtfinálovým postupem přes Benátky. Tím, že jsme postoupili do baráže, jsme splnili předsezónní cíle na sto dvacet procent.

Třebíč jste v semifinále vyřadili relativně hladce 4:1 na zápasy. Jak velký vliv na sérii mělo oslabení soupeře, který přišel o některé své klíčové hráče? Nebyla to pro sportovní úroveň série až trochu škoda?
V momentě, kdy byly karty rozdány po základní části a věděli jsme, že půjdeme na Benátky a pokud vše dopadne podle papírových předpokladů, tak potom na Třebíč, tak jsem byl přesvědčen, že s Třebíčí to bude jednodušší než s Benátkami. To upřímně přiznávám. Očekával jsem totiž, že Třebíči budou chybět někteří klíčoví hráči, kteří za ni v průběhu sezony hráli. Že si je jejich mateřské kluby stáhnou. Pro Třebíč to přišlo v té nejnevhodnější chvíli. Ale to už je úděl toho, jak to mají v klubu nastavené.

Měli jste poměrně výhodný los pro play off. Berete to trochu jako odměnu za slušivé druhé místo v základní části soutěže?
To určitě. Šli jsme si pro to. Druhá příčka po základní části je také výsledek, který pro nás má velkou hodnotu.

Vaším snem je postup do extraligy, ale jeden velký sen už jste si také splnili, když jste poprvé v krátké historii vašeho klubu vyprodali Budvar arénu?
Byla to paráda. V pokladně skutečně nezůstal na úterní zápas s Třebíčí ani jeden lístek. Do posledního lístečku se skutečně všechny vyprodaly. Ale prakticky vyprodaná byla i dvě předcházející semifinále, kdy zbývalo jen několik málo volných míst.

Co očekáváte od baráže?
Těšíme se na ni. Půjdeme do každého zápasu s cílem uspět v něm co nejlépe a uvidíme, co to v konečném účtování udělá. Uvidíme. Situace je nastavená je tak, že v baráži jsou čtyři týmy, z nichž tři jsou pod tlakem, protože jejich cílem je hrát v příští sezoně extraligu. V našem případě se skutečně nejedná o cíl, ale o splnění snu.

V baráži nemůže nastoupit kvůli nedostatečnému počtu odehraných zápasů v první lize Lukáš Bohunický. Je to komplikace pro vaše obranné řady?
Je to problém. Máme zraněné další dva beky Muchu a Chmelíře. Jáno Mucha už začal bruslit a doufáme, že se dá dohromady. K tomu máme k dispozici naše nadějné juniory. Problém to ale pochopitelně je.

Co pro vás účast v baráži znamená z technického hlediska?
Zásadní věcí je nainstalování videosystému, o což se postará Sportovní zařízení města. V úterý přijede delegace ze svazu na čele s ředitelem extraligy panem Řezníčkem na kontrolu připravenosti zimního stadionu.

Baráž je řízena extraligou. Multifunkční kostka není povinná pro extraligové zápasy?
Tak trochu jsme tady všichni žili v tom, že kostka je povinná. Kostka ale povinná není. Nefiguruje na seznamu, který je předepsaný pro vybavenost extraligových stadionů. Videorozhodčí ano, kostka ne.

Všechny ostatní náležitosti stadion splňuje?
Budeme žádat o nějaké drobné výjimky. Týká se to třeba rozměrů šaten a nebo míst pro osm statistiků.

Ekonomicky je pro vás účast v baráži zajímavá?
Předpokládáme, že budou chodit diváci, což pro nás znamená velmi zajímavý příjem.

Je mezi fanoušky zájem o vstupenky na baráž?
Ano, což nás těší. Ve středu večer byl zahájen internetový předprodej a ve čtvrtek v poledne bylo již prodáno cca 1200 kusů „barážových permanentek". Všech šest domácích barážových utkání je nabízeno v balíčku „barážová permanentka" za cenu pěti vstupenek. Do středy bude možné nakupovat právě pouze „barážové permanentky", a to jenom na internetu. Od příštího čtvrtka budou prodávány zbylé vstupenky na jednotlivá utkání běžným způsobem, tzn. u pokladen a ve fanshopu. Otevírací doba bude ještě upřesněna a fandům oznámena.

Už se díváte určitě i na rozpočet na další sezonu. Počítáte třeba s finanční podporou ze strany radnice?
Jedná se o peníze na reklamu a propagaci města. Loňská vládnoucí koalice uvolnila deset milionů korun pro tři preferované sporty, kterými jsou hokej, fotbal a volejbal. Vedení všech tří klubu se na začátku letošního roku dohodlo, že při vyjednáváních s městem budeme vystupovat jednotně. Interně jsme se také domluvili, v jakém poměru by případné peníze, které by město uvolnilo na propagaci, byly rozděleny.

O podpoře sportu už radnice jednala?
V pondělí jsme se zúčastnili jednání zastupitelstva, které o tomto tématu jednalo. Letošní rozpočet sice s těmito penězi na propagaci města prostřednictvím tří preferovaných sportů nepočítá, ale počítá se s tím, že budou rozděleny nějaké přebytky z rozpočtu z minulého roku. Ty by právě mimo jiné pro tento účel měly být použity. Na pondělním zastupitelstvu nebylo rozhodnuto. Náš pocit z jednání byl ale takový, že napříč politickým spektrem je cítit, že je zájmem radních i zastupitelů, aby byly tyto tři sporty podporovány. Já to považuji za naprostou nezbytnost, protože bez podpory města nemáme možnost konkurovat ostatním týmům. U nich je podpora z městských pokladen daná.

Znáte termín definitivního rozhodnout?
O konkrétní částce se bude rozhodovat na dalším jednání zastupitelstva dvacátého dubna. Loňská koalice uvolnila pro tyto účely deset milionů korun. Letošní koalice je vedena politickým hnutím ANO, které mělo jako jeden z bodů svého předvolebního programu podporu sportu a zejména hokeje. Pevně věřím, že tento svůj slib voličům začne plnit a v letošním roce bude uvolněno více než loni, tedy alespoň patnáct milionů korun.